Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.01.2015

Bitcoinové zpravodajství – zotavení se asi chýlí ke konci
Krátce: žádné spekulativní pozice.
 
Objevila se novinka, že bratři Winklevossovi, to jsou ti, co se soudí s Markem Zuckerbergem o podílu na Facebooku, oznámili, že založí plně regulovanou burzu na bitcoiny. Má se jmenovat Gemini, což si ti chytřejší z nás umějí přeložit z latiny jako „blíženci“, neboli dvojčata. Burza prý má představovat pro bitcoin to, co představuje Nasdaq pro akcie.
 
Oba bratři obdrželi 65 miliónů dolaru v akciích Facebooku, které prodali v roce 2008 poté, co se dali do sporu se zakladatelem o spolupodílnictví. Za tyto stržené peníze si najali experty z hedžových fondů, bank a experty na regulaci. Softwaroví inženýři mezitím začali psát program od začátku a v současné době má existovat testovací model jejich bitcoinové burzy. Ke spuštění má dojít až dostanou schválení od finančních regulačních orgánů v New Yorku. 
 
To je pro zákazníky v USA dobrá zpráva, protože regulovaná burza může rozptýlit obavy spojené s obavami, které přetrvávají v důsledku potíží BitStamnpu a krachu Mt.Gox. Nicméně otázkou stále zůstává, jestli dokáže tým okolo Gemini naprogramovat dostatečně bezpečnostně robustní projekt. V nejbližších měsících se ukáže, zda se povede projekt uvést do provozu. Pro bitcoin jako takový by to byla pozitivní zpráva.
 
Nyní ke grafům.
 
 
 
Na BitStampu došlo po prudkém propadu způsobeném uzavíráním účtů a odchodem klientů po potížích s ukradením bitcoinů k oživení ceny. Klienti kteří zůstali, se rozhodli využít nízké ceny a došlo k vyrovnání toho největšího propadu. Poslední svíčka je relativně malá vzhledem k předchozí i při srovnatelném obchodním objemu, což znamená, že se opět objevily prodeje. Jinak by svíčka pokračovala v růstu. Cena již počtvrté uzavřela nad klesající trendovou čarou. Žádný z růstů zatím nebyl tak silný, aby se podařilo prorazit resistenci představovanou zelenou čarou, což je úroveň 250 USD. Zatímco obchodní objem je stejně veliký jako den předtím, velikost růstu nenasvědčuje tomu, že by se v tomto objemu nacházely pouze nákupní příkazy. Naopak je zde zřejmé vyčerpání růstu s možným opětovným poklesem.
 
Pokud cena bitcoinu prorazí úroveň 250 dolarů, mohlo by se jednat o začátek nového růstu. Prozatím však zůstáváme stále v klesajícím trendu.  
 

 
Na dlouhodobém grafu BTC-e se bitcoin dotkl zespoda klesající černé trendové čáry a to naznačuje možnou resistenci dalšímu pohybu. Je to důležité? Možná. Nicméně pro rozhodování o dalším vývoji bychom potřebovali průraz zeleně naznačené úrovně 250 dolarů. Pokud zde nebude viditelný růst vzhůru, zůstáváme i nadále v sestupném trendu. 
 
Hranice 250 USD je důležitou resistencí a je třeba sledovat, jak se bitcoin zachová při jejím překonávání. Na druhou stranu známky dalšího poklesu jsou založeny jen na sledování objemu a to není přesvědčivé znamení pro odhad dalšího vývoje. Celkově zůstáváme mimo a nemáme důvody pro vstup ani do spekulací na růst, ani do spekulací na pokles.
 
Souhrn: nedoporučujeme vstup do spekulace na pokles, ani na vzestup
 
Obchodní pozice: žádné


 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.