Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.10.2014

Bitcoiny: riziková investice nebo opomíjená příležitost


 
 
 


„Investuji. Investuješ? Investujme!“ Tímto sloganem se prezentuje na svých webových stránkách společnost MARLYLE, s.r.o., která v Praze provozuje automaty na bitcoiny. Věřte nebo ne, ale Česká republika se stala v tomto finančním odvětví opravdovou velmocí. Bitcoiny jsou mladou investiční příležitostí. Světlo světa spatřily teprve v roce 2009. Nabízí příslib nižších transakčních poplatků než tradiční on-line platební mechanismy a na rozdíl od ostatních měn je provozována decentralizovaným orgánem. Systém funguje tak, aby opravdu nikdo nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zmrazit účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Obchodování neřídí žádné centrum, kam byste mohli přijít a zavřít ho nebo určovat pravidla. Na to jestli je tato virtuální měna vhodná opravdu pro každého investora a jaká jsou s ní spojena rizika, jsme se zeptali jednatele společnosti Martina Stránského.
 
1/ Prezentujete se jako chytrá společnost postavená na vzdělaných lidech, která je zejména zaměřena na oblast investic - nemovitosti, finanční investice, podniky, projekty a virtuální měny. Můžete nám říci, proč jste do svého portfolia zařadili právě položky virtuální měny?
 
Citujete naše moto ze společnosti Marlyle. Je to investiční společnost, která hledá zajímavé příležitosti kdekoliv. Loni na jaře jsme se dostali v diskuzi k virtuálním měnám a mě ta oblast přišla natolik zajímavá, že jsme ji ze společnosti Marlyle odštěpili do nově vzniklé společnosti world BTC business, SE.
 
2/ Jaký byl pro Vás nejdůležitější impuls, abyste se začali bitcoinům věnovat?
 
Virtuální měny jsou na svém začátku, to mě na nich přitahuje. Dá se to přirovnat k době, kdy vzniknul Internet a jen málokdo tušil, co se z toho stane. Dále považuji za příležitost vytvořit globální projekt, globální společnost, která může mít klienty z celého světa.
 
3/ Jakou budoucnost bitcoinům věštíte?
 
Neodvažuji se věštit, já doufám, že velkou.
 
4/ Bitcoiny jsou pro většinu populace velmi rizikovým instrumentem. Měna je velmi volatilní a lze na této investici tedy poměrně snad prodělat. Souhlasíte nebo byste skeptikům oponoval?
 
Ano, BTC je volatilní. Můžete prodělat, ale zároveň můžete vydělat. V roce 2011 byl BTC cca za 3USD, loni za 1200USD, teď za 340USD – orientačně. To je značné riziko a zároveň značná příležitost. Ale to si musí každý vyhodnotit sám.
 
5/ Měl by se nákup bitcoinů brát jako investice? Jestliže ano, tak pro jaký typ investora?
 
Ano, já zatím vidím investici do BTC právě pro svou volatilitu jako investiční příležitost. Investor by měl být zkušený, odvážný, inovativní. A měl by se chovat tak, aby ho investice do BTC nikdy neohrozila. Máte-li 1,000.000,-Kč pro investice, dokážu si představit investici do BTC ve výši 50.000,-Kč.
 
6/ Nelze si nevšimnout, že Vaše společnost investovala do rozjezdu bitcoinů v české republice nemalou částku. V jaké fázi je projekt směnárenské automaty nyní?
 
V současné době je ČR velmocí – v Evropě máme nejvíce umístěných obousměrných bitcoinmatů (umožňují vám nakupovat nebo prodávat BTC). Provozujeme již 3 obousměrné bitcoinmaty – v Praze v Klientském centru – Arbesovo náměstí, dále pak v Praze ve Slovanském domě a pak v Brně v Galerii Vaňkovka. Chtěli bychom umístit bitcoinmaty i na letišti Václava Havla.
 
Pro ČR chystáme velmi jednoduchou aplikaci, aby obchodování s BTC a ostatními měnami bylo přívětivé a nebylo nutně svázáno s bitcoinmaty. Síť bitcoinmatů bychom chtěli začít budovat v Německu a v Rakousku.
 
7/ Je možné za bitcoiny už v ČR něco koupit a jaké je vlastně nejlepší využití bitcoinů?
 
Ano, některé obchody BTC již v ČR přijímají. V současné době je nejlepší využití BTC v době, kdy potřebujete převést nějakou hodnotu do zahraničí. Toto funguje rychle a spolehlivě.
 
8/ Na co by si měli dát případní zájemci pozor?
 
Musí především myslet, dobře si vybrat svého partnera ve světě virtuálních měn, nenechat se napálit klasickým způsobem, který platí pro všechny oblasti našeho života – ne vždy to nejlevnější bývá tím nejlepším.
 
9/ Navnadil byste nějak ty, kteří již dlouho před nákupem bitcoinů váhají?
 
Ať se přijdou NEZÁVAZNĚ podívat k nám do Klientského centra. Naši kolegové každému rádi vše vysvětlí, odpoví na dotazy, na které budeme znát odpověď.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.