Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 21.10.2014

Bublina splaskla: akcie marihuanových společností opět na startovní čáře.


 
 

Akcie
společností se zaměřením na marihuanu byly v kurzu začátkem roku 2014. Díky legalizaci v několika státech USA a veřejnému mínění, které ukázalo velmi silnou podporu Američanů legalizaci této kontroverzní rostliny, byly akcie pro první investory doslova životní investicí. Akcie Hemp (HEMP), Cannabis Science (CBIS) a Medical Marijuana (MJNA) zaznamenali raketový vzestup o 1000% procent. Poté co opojení a nadšení opadlo a vychladly emoce, se jednotlivé tituly vrátily v podstatě na startovní čáru. 
 
Podle průzkumu The ArcView Group měl americký marihuanový trh v roce 2013 hodnotu $1.53 mld. V roce 2104, tedy letos by měl dosáhnout hodnoty $2.57 mld. Aktuálně více než dvacítka států Unie povolují použití lékařské marihuany. The ArcView Group předpokládá, že se během dalších pěti let připojí více než desítka států včetně Kalifornie, kde proběhne hlasování v roce 2016. Jenom Kalifornie sama představuje trh v řádu skoro jedné miliardy dolarů. 
 
Lze se domnívat, že nebude trvat dlouho a na trhu se objeví další a další veřejně obchodovatelné společnosti, jejichž báze bude ležet na marihuaně a nebudou jen na OTC, ale najdeme je také na prestižnějších místech jako je Nasdaq nebo NYSE. Významnou progresi v tomto ohledu již zaznamenali úvahy o založení hedge fondů se zaměřením na marihuanový trh. Pravděpodobně na sebe také nenechají dlouho čekat tvůrci ETF a v dohledné době se zapojí i do tohoto odvětví. To vše jsou podněty, které by měly trh v následujících letech opět rozhýbat a přinést akcionářům nemalé zisky.Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: arcviewgroup.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.