Akcieatrhy  >  Komodity  >  Technicka-analyza  >  Cena cukru naznačuje korekci
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 30.03.2016

Cena cukru naznačuje korekci
Cena cukru vzrostla od září roku 2015 téměř o 50 %. Poslední maximum ceny se nachází na úrovni 16,75 USD. Poté následoval silný propad. Než se cena opět vydá vzhůru, měla by následovat střednědobá korekce.

Cukr týdenní graf

 
 
Na týdenním grafu vidíme dokončení vytvářené pěti vlnné struktury s vrcholem na úrovni 10,13 USD. Dvě horizontální čáry označují vrchol předcházejícího swingového pohybu, takže nyní budeme očekávat vytvoření nového maxima. K tomu je potřeba nejprve vytvořit vyšší minimum.
 
Cena se pohybuje v blízkosti horní čáry Bollingerova pásma, což odpovídá současnému lokálnímu vrcholu. 
 
Fibonacciho vějíř ukazuje, podporu čtvrté vlně na úrovni úhlu 76,4 %, současný vrchol se nachází na čáře 50 %. Měla by následovat korekce na čáru úhlu 88,6 %.
 
Fibonacciho hladiny jsou vyznačeny mezi bodem 1 bodem 4. První korekce u nového rostoucího trendu bývá většinou veliká, takže můžeme očekávat návrat na úroveň 76,4 s hladinou ceny 11,69 USD, nebo až na úroveň 88,6 % s úrovní ceny 10,88 USD.
Indikátory RSI a MACD vykazují klesající divergenci.

Cukr měsíční graf

 
 
Na grafu vidíme pětibodovou velikou otáčející vrcholovou formaci. První bod vznikl v roce 2010 a v současnosti zde máme bod 4. Ještě může trvat několik let, než vznikne bod 5 a dokončí se tak celková cenová struktura.
 
Mezi body 3 a 4 máme nataženy fibonacciho úrovně a vidíme, že první vrchol se nachází na úrovni 23,6 % s cenou 16,25 USD. Na tuto úroveň se cena dostala poměrně rychle a to naznačuje poměrně slušný výhled na další růst. 
 
Cena se nyní nachází na horní čáře Bollingerova pásma. Než dojde k dalšímu růstu je pravděpodobné, že se cena ještě podívá ke střední čáře pásma.
 
Indikátor RSI vytváří nový vrchol a MACD stále stoupá, což je prorůstové znamení.

Cukr roční graf

 
 
V grafu máme zakresleny dva fibonacciho vějíře. Klesající vějíř začíná na maximu roku 1975 s minimem roku 1985. V roce 2015 se pohybovala cena okolo čáry s úhlem 76,4 %, a tato čára tvořila podporu. V roce 2011 tvořila čára s úhlem 88,6 % resistenci. Nyní by měla stoupat vzhůru a tato čára bude opět tvořit resistenci dalšímu pohybu.
 
Rostoucí fibonacciho vějíř je zakreslen na minimu roku 1985 s vrcholem v roce 2011. Na tomto vějíři tvořila čára 76,4 % podporu pro cenu v roce 2015. Na fibbonacciho úrovních s vrcholem v roce 2011 a minimem v roce 2015 vidíme opět cenu na úrovni 76,4 %. 
 
Bollingerovo pásmo ukazuje cenu uprostřed na střední čáře. Lze předpokládat opětovný pohyby směrem vzhůru ke krajní čáře pásma. Než se tak stane, cena zřejmě otestuje podporu střední čáry. 
 
Indikátor Stochastic vykazuje pokles, ale to je po pěti letech klesání ceny vcelku normální. Může trvat ještě další rok, než se indikátor otočí vzhůru a vytvoří nákupní signál překřížením svých čar.
 
V posledním půl roce se cena cukru pohybovala podle předpokladů a nyní to vypadá, že než se vydá vzhůru, ještě dojde k závěrečné korekci.
 
 
Zdroj: Austin Galt
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.