Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Cena zlata a cena stříbra čekají na průraz
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 25.06.2015

Cena zlata a cena stříbra čekají na průraz
Zlato a stříbro po zasedání FEDu v minulém týdnu vzrostly, nicméně od té doby se opět dostaly na úrovně před zasedáním a pohybují se v nebezpečné oblasti blízko důležité podpory. Stříbro se propadlo o 2 % v tomto týdnu na 15,81 USD, což je podobné poklesu o 2,2 % před několika týdny. Zlato uzavřelo na ceně 1277, což je o pouhých 20 dolarů víc než nejnižší zavírací hodnota v minulém období. Jinými slovy drahé kovy mají červený poplach a v následujících týdnech mohou prorazit směrem dolů.
 
Cena zlata se v minulém období pohybovala vzhůru, ale současná cenová akce naznačuje, že nás očekávají trable. Podívejme se na denní graf. Zlato během posledních pěti týdnů dvakrát selhalo v pokusu po proražení 200 denního klouzavého průměru. Nyní se zlato obchoduje pod 50 denním i 200 denním klouzavým průměrem a oba klouzavé průměry jsou skloněny dolů. V grafu jsou vyznačeny dvě období, kdy se cena pohybovala pod klouzavými průměry. První bylo v roce 2015 těsně před pádem pod 1500 USD.
 
 
 
Možná jste slyšeli o tom, že sentiment je příliš negativní a obchodníci prodávající zlata zmizeli. Problém je v tom, že graf ukazuje něco jiného.
 
Na týdenním grafu zlata je zakreslen také index volatility ($GVZ) a ve spodku také čisté spekulativní pozice. Volatilita zlata vzrostla nad hodnotu 60 během roku 2008 a nad hodnotu 30 v červnu 2013. V současnosti se pohybuje na několikaletém minimu. Mezitím počet spekulativních pozic klesl na 5 až 6 %. V roce 2013 byla tato hodnota na úrovni 18 %. Pořád se zde ještě vyskytují spekulanti, kteří prodávají a táhnou cenu zlata dolů.
 
 
 
Co se týká sentimentu, zaměřili jsme se na put a call data opcí pro GLD, GLD, SLV, GDX a GDXJ. Graf pro zlato a GLD těchto opcí byl vyhlazen 20 denním klouzavým průměrem. Sice žádný indikátor není perfektní, ale minima na zlatě hezky korespondují s maximy tohoto klouzavého průměru. Klouzavý průměr začíná růst, nicméně se stále nachází ve vzdálenosti od obou extrémů. 
 
 
Cenová akce na zlatě je stále ve prospěch poklesu a současný sentiment (nikoli dlouhodobý sentiment) je poblíž extrému. Je to potenciálně velmi nebezpečné období jak pro zlato, tak pro stříbro. V určitém bodě (během několika měsíců) se něco může změnit a pak vznikne obrovská nákupní příležitost. Nicméně situace je zatím nakloněna spíš poklesu. Investoři by si měli být vědomi obou těchto možností, jak na pokles, tak na růst.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jordan Roy-Byrne
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.