Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Ceny akcií Cisco Systems (CSCO) připraveny k růstu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.03.2016

Ceny akcií Cisco Systems (CSCO) připraveny k růstu
Společnost Cisco Systems (CSCO) vyvíjí, vyrábí a dodává přístroje a vybavení pro internetovou konektivitu. Kromě toho se angažuje ve vývoji softwaru pro řízení a směrování datových toků pomocí internetového protokolu a dále se angažuje v průmyslu informačních technologií. Tržní kapitalizace společnosti dosahuje hodnoty 145 miliard USD. 
 
Technickou analýzu začneme pohledem na čtvrtletní graf.

 

CSCO čtvrtletní graf


 
Vidíme zde vrchol ceny v roce internetové bubliny, kdy cena dosáhla v roce 2000 ceny 82 USD. Když si natáhneme fibonacciho úrovně, tak minimum ceny v roce 2002 se pohybuje okolo hladiny 88,6 %. To je velmi zajímavé. Poté cena rostla a zarazila se na hladině 61,8 %. Následoval pokles opět k úrovni 88,6 %, nicméně zde cena vytvořila vyšší minimum a je připravena opět k růstu. 
 
Cena akcie vytvářela vyšší minima a vyšší maxima a vytváří se tak veliká základna pro silný růst. Vytváření této základny trvalo 13 let, takže očekávaný růst může začít každou chvíli. 
 
Cena akcie se pohybuje mezi horní a střední čarou Bollingerova pásma. Poslední svíčka prorazila střední čáru a vrátila se nad ní. Není pravděpodobné, že se cena vrátí pod toto poslední minimum, spíše je pravděpodobný vývoj, že se cena opět přiblíží horní čáře, přičemž může následovat prudký růst. 
 
Fibonacciho vějíř, který je posazen na vrchol roku 2000 a minimum roku 2002 ukazuje čáru s úhlem 76,4 %, která zapůsobila jako resistence v roce 2007. Cena poté tuto čáru překonala a nyní se přibližuje čáře s úhlem 88,6 %. Jakmile se ceně podaří prorazit tuto čáru, dá se očekávat silný růst ceny.
 
Na indikátoru RSI vidíme opětovné proražení čáry 80 % a to naznačuje další růst. Indikátor MACD roste a to také působí prorůstově.
 

CSCO měsíční graf


 
Fibonacciho hladiny jsou nastaveny na minimum v říjnu 2002 a na maximum v listopadu 2007. První korekce v rostoucím trhu je obvykle velmi hluboká. Tato skončila na úrovni 13,30 USD, což odpovídá úrovni 76,4 %.
 
Fibonacciho vějíř ukazuje také vyšší maximum a podporu na čáře úhlu 88,6 %. Cena pak pokračovala nad čáru s úhlem 76,4 % a ta v současné době tvoří podporu ceny. Lze očekávat testování této čáry a poté další silný růst. 
 
Bollingerovo pásmo tvoří na spodní čáře podporu pro cenu, která se nyní dostala těsně nad střední čáru. Indikátor RSI se odrazil do pozitivní oblasti a indikátor MACD vypadá na překřížení a vznik nákupního signálu.
 

CSCO týdenní graf


 
Indikátor RSI vypadá velmi silně a i když se v současnosti nachází v překoupené oblasti, tak MACD je také rostoucí po vytvoření nákupního signálu. Je možné, že dojde ke korekci a ústupu indikátorů z překoupené oblasti. 
 
Cena se pohybuje směrem k horní čáře Bollingerova pásma a cena může ustoupit směrem ke střední čáře. Klouzavý průměr 100 dní (červená čára) se nachází nad 200 denním klouzavým průměrem (černá čára) a to je prorůstové nastavení.
 
Fibonacciho vějíř ukazuje poslední minimum na úrovni úhlu 88,6 % a nyní cena míří k čáře úhlu 50 %. Cena může korigovat k čáře úhlu 76,4 %, ale to se teprve ukáže.
 
Fibonacciho úrovně jsou nataženy na poslední maximum a poslední minimum. Je možné, že cena zkoriguje k úrovni 88,6 % a teprve poté by se vrátila k úrovni 23,6 %. Následovat by měl další růst. 
 
V každém případě to vypadá, že CSCO je nastaveno na růst a současná doba je vhodná k nákupu akcií. Investiční horizont je několik let, takže lze ještě vyčkat, na velmi pravděpodobnou korekci.
 
 
Zdroj: Austin Galt
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.