Akcieatrhy  >  Komodity  >  Komodity-energie  >  Ropa  >  Ceny ropy a energií se mají k růstu – technická analýza ropy, benzínu a zemního plynu (WTIC, GASO, GNX, NATGAS)
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 05.05.2015

Ceny ropy a energií se mají k růstu – technická analýza ropy, benzínu a zemního plynu (WTIC, GASO, GNX, NATGAS) 
Začneme nejprve pohledem na denní graf WTIC. Vidíme zde možný vývoj inverzní formace hlava a ramena H&S s dvojitým dnem. Hnědě vyznačené oblasti představují levé a pravé rameno. Poslední dvě svíčky zavírají nad trendovou čarou krku a to je dobré znamení.
 
 
 
Na týdenním grafu jsme si přidali fibonacciho úrovně. Dvojité dno má projektovaný cenový cíl na úrovni ceny 68,50 USD, což je poměrně přesně v oblasti fibonacciho úrovně 38 %. Pokud se cena propadla parabolicky, jako v tomto případě, lze očekávat opět rychlý růst a tvorbu symetrického grafu. Červené šipky vyznačují tvorbu této reverzní symetrie. Je to týdenní graf a bude zajímavé pozorovat, jak se budou vyvíjet nejbližší následující svíčky. Při pádu byly v této oblasti poměrně dlouhé svíčky. 
 
 
 
Nyní se přesuneme k ceně benzínu (GASO). Nejprve si povšimneme toho, že pohyb ceny v postranním kanále tvořeném 5 body obratu byl zakončen vytvořením reverzní formace směrem dolů. Máme zde malý testovací odraz na úrovni okolo 2,5 USD. Dalo by se říct, že to byl poslední pokus spekulujících na růst o udržení nadvlády, než jim došla pára. Spekulující na pokles rychle přemohli tento odpor a poslali cenu dolů. Nárůst ceny v roce 2011 byl poměrně strmý, takže když cena vloni v létě prorazila a vydala se dolů, bylo vhodné dívat se po nějaké formě reverzní symetrie. Tou dobou jsem se domníval, že oblast podpory bude na úrovni okolo 1,8 USD, což bylo minimum roku 2010. Nicméně medvědi poslali cenu dál dolů. GASO skončilo až na úrovni 1,23, kde bylo dosaženo minima. Odraz od minima vytvořil formaci dna typu V, které dosáhlo fibonacciho úrovně 38 % na úrovni ceny 1,95.
 
 
 
GNX vypadá na svém dně jako denní graf ropy. Máme zde dvojitou otáčející formaci H&S. U ropy jsou čáry krku rovnoběžné, zde jsou poněkud sklopené. N tomto grafu zůstává cena posledních tří svíček nad těmito trendovými čarami. Testování shora by mohlo dosáhnout do oblasti ceny na úrovni 436. 
 

 
Posledním grafem, který si dnes ukážeme je zemní plyn. Vidíme zde na poslední svíčce poměrně zajímavý pohyb vzhůru. Konsolidační formace se z trojúhelníka přeměnila na klesající zužující se lichoběžník. Cena poslední svíčky dorazila k horní trendové čáře tohoto lichoběžníku. Pokud cena projde skrz, přestane tato formace být v platnosti a bude třeba ji opět překreslit. Klesající lichoběžník by měl být v kontextu klesající, protože se nachází pod čarou krku masivní otáčející formace H&S a cílové ceny této formace, která se nachází někde na úrovni 1,93 zatím ještě nebylo dosaženo. V každém případě bude zajímavé sledovat vývoj v nejbližším období.
 
 
 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.