Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 27.05.2014

Co byste měli vědět, než využijete pokles akcií Aeropostale k nákupu


 
 

Akcie společnosti Aeropostale (ARO) se zřítily poté, co firma uveřejnila 13% pokles v prodejích a celkovou ztrátu 76,8 milionu dolarů. Nikoho pak nepřekvapilo, že snížila výhled na další čtvrtletí a uveřejnila podrobnosti o plánu na uzavření některých svých prodejen. 
 
V průběhu posledních dvou let ztratily akcie firmy 4/5 své hodnoty a v posledních třech čtvrtletích měla výsledky horší o 20 %, než odhadovali analytici. Vynořuje se otázka, jak vůbec může být pro investory tento vývoj „zklamáním“, když všichni očekávají tento pád? V případě ARO je zklamáním hlavně doprovodný komentář komentující minulý vývoj. 
 
Pokud se investor rozhodne nakupovat akcie po poklesu, nejprve si musí zjistit, proč k takovému vývoji došlo. Chcete-li znát odpovědět na tuto otázku v případě ARO, přečtěte si, jak několika slovy zničil naděje investorů, zahanbil analytiky a pravděpodobně ukončil svoji kariéru CEO Tom Johnson, šéf společnosti. 
 
Komentář k vývoji vždy následuje ve čtvrtletní zprávě po výsledcích a připravuje půdu pro další vývoj, včetně odhadů dalšího vývoje. Je to důležitá část textu, něco jako pracovní pohovor, motivační prohlášení a zpráva o stavu unie dohromady. Podívejme se, jak Tom Johnson začal:
 
Stejně jako ostatní prodejci naše společnost pocítila v prvním čtvrtletí náročné makroekonomické prostředí, proběhly agresivní reklamní akce, zákazníci méně nakupovali a sezónní vývoj byl odlišný od obvyklého průběhu. 
 
Pro investory je zmínka o konkurenci v první větě výstražným znamením. Nikdo si přece nebere mikrofon k tomu, aby začal mluvit o konkurenci. Vypadá to, že Johnson začal mluvit o konkurenci, aby měl záminku pro omluvu problémů firmy. 
 
Pak následovalo ještě podivnější vyjádření:
 
I když byly naše dosažené výsledky zklamáním, jsme schopni překonat výhledy na další období, protože máme velmi dobrý přehled o stavu našich zásob. 
 
Takže poté, co firma ohlásí výsledky, které odradí od investic všechny investory, vyhlásí prohru i vítězství v jedné větě. Pokud je prodělek 76,8 milionů dolarů morálním vítězstvím, jak potom vypadá porážka? Pokud má společnost ztráty, tak je nelze omlouvat tím, že je to základ pro budoucí vítězství. Nejsou to však jen nedostatky v logice věci, ale nesedí zde ani čísla. On-line prodej Aeropostale je ve skutečnosti o 18% horší, než společnost celkově. Johnson uváděl oblast e-komerce jako příklad budoucích zisků a ve skutečnosti to byla nejhorší část jejich obchodních výsledků. 

Čtěte dále:
Microsoft: Průběh zrání podnikání. Fundamentální analýza.
Chicago Bridge and Iron: Solidní společnost s extrémní dividendou
U.S. Bancorp: nezapomínejme na akcie této kvalitní banky
 
Doprovodná zpráva o společnosti z hlediska informační a finanční hodnoty je v tomto případě podobná jako informační hodnota sledování závodu ničení aut. Diváci vidí, jak se ničí auta, a podobně to vidí investoři. 
 
Investoři by neměli ignorovat doprovodné zprávy o stavu a výhledech společnosti publikované v souvislosti s hospodářskými výsledky. Pokud chce investor využít poklesu cen akcií k nákupu, měl by být přesvědčen o tom, že potíže jsou přechodné a nastane zlepšení. V případě ARO zde nic takového není. Šéf společnosti uvádí, že průmyslový sektor se zmítá v křečích a má ambici vydávat ztráty za úspěchy. To není dobrý důvod pro investice.
 
Není to osobní. Tom Johnson je určitě milý hoch s dobrými mravy a má přítulného psa. Nicméně řídil firmu v minulých čtyřech letech a komentáře nepochází z pochybných zdrojů, ale přímo z ústředí firmy. Společnost Aeropostale je ve ztrátě a vedení firmy neví, jak z toho ven. Určitě existují lepší možnosti, kam investovat své peníze.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jeff Macke
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.