Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v dubnu?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 01.04.2016

Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v dubnu?
Od roku 1963, byl v 68 % případů na akciových trzích měsíc duben rostoucí s průměrným ziskem 1,6 %. Během čtvrtého roku prezidentského cyklu USA byl duben v 54 % případů výš s průměrným ziskem 1,1 %. Nejlepší duben byl rok 2001 se ziskem 15,0 %, nejhorší v roce 1970 se ztrátou -18,5 %. 
 
Průměrně má duben 21 pracovních dní. Spodní graf byl počítán z průměrných denních procentuálních změn pro prvních 11 pracovních dní a pro posledních 10 pracovních dní. Pokud měl některý měsíc duben 22 dní, nebyl započítán ten prostřední. Pokud se vyskytl měsíc s 20 pracovními dny, byl prostřední den započítán dvakrát. Čárkovaná čára označuje druhý pracovní den a poté každý pátý. Nepřerušovaná svislá čára označuje prostředek měsíce. 
 
Průměrná denní výkonnost od roku 1963 je znázorněna tmavě modrou čarou. Černá čára označuje průměrnou denní výkonnost čtvrtého roku prezidentského cyklu. 
 
 
 
Od roku 1928 v dubnu rostlo SPX v 63 % případů s průměrným ziskem 1,3 %. Čtvrtý prezidentský rok skončil růstem pro SPX v 50 % případů s průměrnou ztrátou -0,6 %. Nejlepší historický měsíc duben byl rok 1933 s růstem 42,2 %, nejhorším rok 1932 s propadem -20,2%.
 
Další graf je podobný tomu minulému, a ukazuje průměrnou denní výkonnost SPX od roku 1928 červenou čarou. Černá čára značí průměrnou denní výkonnost SPX v třetím roce prezidentského cyklu. 
 
 
 
Dubnová výkonnost indexu Russell 2000 (R2K) od roku 1979. R2K rostl v 59 % případů s průměrným ziskem v měsíci 1,5 %. Čtvrtý rok prezidentského cyklu skončil růstem v 44 % případů s průměrem 0,0 %. Nejlepší duben byl v roce 2009 s růstem 15,3 %, nejhorší v roce 2000 s propadem -6,1 %. 
 
V grafu je průměrná výkonnost R2K od roku 1979 vyznačena purpurovou čarou. Třetí rok prezidentského cyklu označuje čára černá. 
 
 
 
Dow Jones Industrial Average (DJIA) od roku 1885 měl rostoucí duben v 60 % případů s průměrným ziskem 1,3 %. Čtvrtý rok prezidentského cyklu měl duben v 50 % případů ztrátu 0,6 %. Nejlepší duben byl v roce 1933se ziskem 40,2 %, nejhorší v roce 1932 se ztrátou -23,4 %. 
 
V grafu je vyznačena fialově průměrná denní výkonnost DJIA. Černě je pak vyznačena průměrná denní výkonnost DJIA v třetím roce prezidentského cyklu USA.
 
 
 

Závěr

Indikátory pulsování trhu v tomto období mají zhoršený vývoj, což by mohlo naznačovat krátkodobější korekci.
 
 
Zdroj: Mike Burk
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.