Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.09.2014

Co lze očekávat na trzích z historického hlediska v září?


 


Od roku 1963, byl v 61 % případech na akciových trzích měsíc září rostoucí s průměrným ziskem 0,1 %. Během druhého roku prezidentského cyklu USA bylo září v 50 % případů výš, ale průměrná ztráta všech září v prezidentském cyklu je 0,1 %. Nejlepším srpnem byl rok 1998 se ziskem 13,0 %. Nejhorším srpnem rok 2001 se ztrátou -17,0 %.
 
Průměrně má září 21 pracovních dní. Spodní graf byl počítán z průměrných denních procentuálních změn pro prvních 11 pracovních dní a pro posledních 10 pracovních dní. Pokud měl některý září 22 dní, nebyl započítán ten prostřední. Pokud se vyskytl září s 20 pracovními dny, byl prostřední den započítán dvakrát. Čárkovaná čára označuje druhý pracovní den a poté každý pátý. Nepřerušovaná svislá čára označuje prostředek měsíce. 
 
Průměrná denní výkonnost září od roku 1963 je znázorněna tmavě modrou čarou. Zelená čára označuje průměrnou denní výkonnost září druhého roku prezidentského cyklu. 

 
Od roku 1928 rostlo v září SPX v 46 % případů s průměrnou ztrátou -1,0 %. Druhý prezidentský rok skončil růstem pro SPX v 48 % případů s průměrnou ztrátou -1,2 %. Nejlepším historickým srpnem byl rok 1939 s růstem 16,5 %, nejhorším rok 1931 s propadem -29,9 %.
 
Další graf je podobný tomu minulému, a ukazuje průměrnou denní výkonnost SPX v září od roku 1928 červenou čarou. Zelená čára značí průměrnou denní výkonnost SPX v druhém roce prezidentského cyklu. 

 
Záříová výkonnost indexu Russell 2000 (R2K) od roku 1979. R2K rostl v 57 % případů s průměrnou ztrátou -0,3 %. Druhý rok prezidentského cyklu skončil růstem v 50 % případů s průměrným ziskem 0,1 %. Tomu pomáhá zisk 12,3 % v roce 2010. Nejlepší září bylo v roce 2010 s růstem 12,3 %, nejhorší v roce 2001 s propadem -13,6 %. 
 
Na grafu je průměrná záříová výkonnost R2K od roku 1979 vyznačena purpurovou čarou. Druhý rok prezidentského cyklu označuje čára zelená. 

 
Dow Jones Industrial Average (DJIA) od roku 1885 měl rostoucí září v 45 % případů s průměrnou ztrátou 0,9 %. Druhý rok prezidentského cyklu měl rostoucí září v 39 % případů s průměrnou ztrátou -1,7 %. Nejlepší září bylo v roce 1939 se ziskem 13,5 %, nejhorší září v roce 1930 se ztrátou -30,7 %. 
 
V grafu je vyznačena černě průměrná záříová denní výkonnost DJIA. Zeleně je pak vyznačena průměrná záříová denní výkonnost DJIA v druhém roce prezidentského cyklu USA.

 
Závěr
Trhy během celého léta šplhaly vzhůru, navzdory sezónnímu výhledu a omezování intervencí ze strany FEDu. Sezónní výhled na začátku měsíce ještě předpokládá růst, ale ke konci měsíce by měl následovat pokles. 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike Burk
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.