Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 30.04.2014

Co lze očekávat na trzích z historického hlediska v květnu?
Sell the May and go away

Od roku 1963, byl v 59 % případech na akciových trzích květen rostoucí s průměrným ziskem 0,5 %. Během druhého roku prezidentského cyklu USA byl duben v 33 % případů výš, ale průměrná ztráta všech květnů v prezidentském cyklu je -2,7 %. Zde však musíme vzít v úvahu mimořádnou ztrátu v roce 1970 o velikosti -13,0 %. Historicky nejlepším květnem byl rok 1997 se ziskem 11 %. Nejhorším květnem již zmiňovaný rok 1970.

Průměrně má květen 21 pracovních dní. Spodní graf byl počítán z průměrných denních procentuálních změn pro prvních 11 pracovních dní a pro posledních 10 pracovních dní. Pokud měl některý květen 22 dní, nebyl započítán ten prostřední. Pokud se vyskytl květen s 20 pracovními dny, byl prostřední den započítán dvakrát. Čárkovaná čára označuje druhý pracovní den a poté každý pátý. Nepřerušovaná svislá čára označuje prostředek měsíce.

Čtěte dále:
U.S. Bancorp: nezapomínejme na akcie této kvalitní banky
Swingový obchodní systém - kuchařka
The Buckle: něco zajímavého pro vaše akciové portfolio

Průměrná denní výkonnost květnů od roku 1963 je znázorněna tmavě modrou čarou. Zelená čára označuje průměrnou denní výkonnost květnů druhého roku prezidentského cyklu.Od roku 1928 ztrácel SPX v 56% případů s průměrnou ztrátou 0,2 %. Druhý prezidentský rok skončil růstem pro SPX v 43 % případů s průměrnou ztrátou -1,1 %. Nejlepším historickým květnem byl rok 1933 s růstem 15,9 %, nejhorším rok 1940 s propadem -24,0 %.

Další graf je podobný tomu minulému, a ukazuje průměrnou denní výkonnost SPX v květnu od roku 1928 červenou čarou. Zelená čára značí průměrnou denní výkonnost SPX v druhém roce prezidentského cyklu.


gr
Květnová výkonnost indexu Russell 2000 (R2K) od roku 1979. R2K rostl v 63% případů s průměrným ziskem 1,3 %. Druhý rok prezidentského cyklu skončil růstem v 25 % případů s průměrnou ztrátou -2,2 %. Nejlepší květen byl v roce 1997 s růstem 11,0 %, nejhorší v roce 2010 s propadem -7,7 %.

Na grafu je průměrná dubnová výkonnost R2K od roku 1979 vyznačena purpurovou čarou. Druhý rok prezidentského cyklu označuje čára zelená.


am
Dow Jones Industrial Average (DJIA) od roku 1885 měl rostoucí květen v 50 % případů s průměrnou ztrátou 0,2 %. Druhý rok prezidentského cyklu měl rostoucí květen v 53 % případů se ziskem 0,4 %. Nejlepší květen byl v roce 1998 se ziskem 14,7 %, nejhorší květen v roce 1940 se ztrátou -21,7 %.

V grafu je vyznačena černě průměrná květnová denní výkonnost DJIA. Zeleně je pak vyznačena průměrná květnová denní výkonnost DJIA v druhém roce prezidentského cyklu USA.Závěr

Indikátory dýchání trhu na NYSE jsou zatím stále vysoko, takže lze očekávat na konci dubna a začátkem května nějaký růst. Nicméně se dá očekávat, že trh bude respektovat sezónní vývoj druhého roku prezidentského cyklu, takže několik následujících měsíců lze očekávat jeho pokles.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike BurkVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.