Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 05.11.2014

Co lze očekávat na trzích z historického hlediska v listopadu?


 
 

Od roku 1963, byl v 69 % případů na akciových trzích měsíc listopad rostoucí s průměrným ziskem 1,6 %. Během druhého roku prezidentského cyklu USA bylo listopad v 69 % případů výš s průměrným ziskem 3,7 %. Nejlepším listopadem byl rok 2001 se ziskem 14,2 %. Nejhorším listopadem rok 2000 se ztrátou -22,9 %.
 
Průměrně má listopad 21 pracovních dní. Spodní graf byl počítán z průměrných denních procentuálních změn pro prvních 11 pracovních dní a pro posledních 10 pracovních dní. Pokud měl některý listopad 22 dní, nebyl započítán ten prostřední. Pokud se vyskytl listopad s 20 pracovními dny, byl prostřední den započítán dvakrát. Čárkovaná čára označuje druhý pracovní den a poté každý pátý. Nepřerušovaná svislá čára označuje prostředek měsíce. 
 
Průměrná denní výkonnost listopadů od roku 1963 je znázorněna tmavě modrou čarou. Zelená čára označuje průměrnou denní výkonnost listopadů druhého roku prezidentského cyklu. 

 
Od roku 1928 rostlo v listopadu SPX v 58 % případů s průměrným ziskem 0,6 %. Druhý prezidentský rok skončil růstem pro SPX v 62 % případů s průměrným ziskem 2,0 %. Nejlepší historický listopad byl rok 1974 s růstem 12,0 %, nejhorším rok 1929 s propadem -13,4 %.
 
Další graf je podobný tomu minulému, a ukazuje průměrnou denní výkonnost SPX v listopadu od roku 1928 červenou čarou. Zelená čára značí průměrnou denní výkonnost SPX v druhém roce prezidentského cyklu. 

 
Listopadová výkonnost indexu Russell 2000 (R2K) od roku 1979. R2K rostl v 54 % případů s průměrnou  ziskem 1,8 %. Druhý rok prezidentského cyklu skončil růstem v 75 % případů s průměrným ziskem 3,9 %. Nejlepší listopad byl v roce 2011 s růstem 8,8 %, nejhorší v roce 1987 s propadem -12,0 %. 
 
V grafu je průměrná listopadová výkonnost R2K od roku 1979 vyznačena purpurovou čarou. Druhý rok prezidentského cyklu označuje čára zelená. 

 
Dow Jones Industrial Average (DJIA) od roku 1885 měl rostoucí listopad v 59 % případů s průměrným ziskem 0,8 %. Druhý rok prezidentského cyklu měl rostoucí listopad v 65 % případů s průměrným ziskem 1,3 %. Nejlepší listopad byl v roce 1885 se ziskem 16,3 %, nejhorší v roce 1987 se ztrátou -14,0 %. 
 
V grafu je vyznačena černě průměrná listopadová denní výkonnost DJIA. Zeleně je pak vyznačena průměrná listopadová denní výkonnost DJIA v druhém roce prezidentského cyklu USA.

 
Závěr
 
Během minulých dvou týdnů trhy vzrostly o skvělých 10 %. Ze sezónního vývoje je patrné, že by růst mohl pokračovat minimálně jeden další týden. 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike Burk
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.