Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 06.08.2014

Co lze očekávat na trzích z historického hlediska v srpnu?


Od roku 1963, byl v 59 % případech na akciových trzích měsíc srpen rostoucí s průměrným ziskem 0,3 %. Během druhého roku prezidentského cyklu USA byl srpen v 50 % případů výš, ale průměrná ztráta všech srpnů v prezidentském cyklu je -2,9 %. Této průměrné ztrátě výrazně pomáhají -19,9 % v roce 1998, - 10,9 % v roce 1974 a 9,9 % v roce 1996. V druhém prezidentském roce má srpen historicky nejhorší ztráty ze všech měsíců. Nejlepším srpnem byl rok 200 se ziskem 11,7 %. Nejhorším srpnem rok 2002 se ztrátou – 19,9 %.
 
Průměrně má srpen 21 pracovních dní. Spodní graf byl počítán z průměrných denních procentuálních změn pro prvních 11 pracovních dní a pro posledních 10 pracovních dní. Pokud měl některý srpen 22 dní, nebyl započítán ten prostřední. Pokud se vyskytl srpen s 20 pracovními dny, byl prostřední den započítán dvakrát. Čárkovaná čára označuje druhý pracovní den a poté každý pátý. Nepřerušovaná svislá čára označuje prostředek měsíce. 

Čtěte dále
Co lze očekávat na trzích z historického hlediska v červenci ...
Co lze očekávat na akciových trzích z historického hlediska v červnu
Co lze očekávat na trzích z historického hlediska v květnu ...
 
Průměrná denní výkonnost červnů od roku 1963 je znázorněna tmavě modrou čarou. Zelená čára označuje průměrnou denní výkonnost červnů druhého roku prezidentského cyklu. 

 
Od roku 1928 rostl v srpnu SPX v 59 % případů s průměrným ziskem 0,7 %. Druhý prezidentský rok skončil růstem pro SPX v 62 % případů s průměrnou ztrátou 0,7 %. Nejlepším historickým srpnem byl rok 1932 s růstem 37,5 %, nejhorším rok 1998 s propadem -14,6 %.
 
Další graf je podobný tomu minulému, a ukazuje průměrnou denní výkonnost SPX v červnu od roku 1928 červenou čarou. Zelená čára značí průměrnou denní výkonnost SPX v druhém roce prezidentského cyklu. 

 
Srpnová výkonnost indexu Russell 2000 (R2K) od roku 1979. R2K rostl v 57 % případů s průměrným ziskem 0,2 %. Druhý rok prezidentského cyklu skončil růstem v 50 % případů s průměrnou ztrátou 2,8 %. Nejlepší srpen byl v roce 1984 s růstem 11,5 %, nejhorší v roce 1998 s propadem -19,5 %. 
 
Na grafu je průměrná srpnová výkonnost R2K od roku 1979 vyznačena purpurovou čarou. Druhý rok prezidentského cyklu označuje čára zelená. 

 
Dow Jones Industrial Average (DJIA) od roku 1885 měl rostoucí srpen v 65 % případů s průměrným ziskem 1,3 %. Druhý rok prezidentského cyklu měl rostoucí srpen v 65 % případů s průměrným ziskem 0,5 %. Nejlepší srpen byl v roce 1932 se ziskem 34,8 %, nejhorší srpen v roce 1998 se ztrátou -15,1 %. 
 
V grafu je vyznačena černě průměrná červnová denní výkonnost DJIA. Zeleně je pak vyznačena průměrná červnová denní výkonnost DJIA v druhém roce prezidentského cyklu USA.

 
Závěr
Vzhledem k historické výkonnosti v srpnu se dá předpokládat, že červencová maxima nebudou překonána. Sekundární indexy sice v závěru července rostly, ale nepodařilo se jim vytvořit nová maxima. Dá se očekávat, že se trh bude pohybovat stranou. 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike BurkVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.