Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 06.01.2014

Credit Suisse si vybírá pro rok 2014 akcie Goldman Sachs a dalších finančních institucí
Analytici Credit Suisse očekávájí, že v roce 2014 se ve finančním sektoru dobře povedou akcie Apollo Global Management (NYSE: APO), Blackstone Group (NYSE: BX), State Street (NYSE: STT) a také investiční obr Goldman Sachs Group (NYSE: GS).

Ve své zprávě, která se zabývá výběrem vhodných akcií ve finančním sektoru na rok 2014 uvádí Credit Suisse důvody pro svůj výběr. Po roce silného růstu se mnoho akcií vrátilo na úrovně před finanční krizí, což by mělo přinést důvěru investorů. Také se kladně projevuje působení Volckerova zákona, který se dotýká velkého množství firem působících na Wall Street.

Ve své zprávě zniňuje Credit Suisse také další firmy jako Carlyle Group, FXCM, Interncontinental Exchange a Lazard.

Apollo Global Management
Když firma Apollo prodala svůj podíl v platební firmě Evertec, vyneslo jí to zisk okolo 400 %. Tržní kapitalizace dosahuje 4 miliardy USD, dividendový výnost 0,9 %. P/E je nižší než sektorový průměr a zisk na akcii je lepší než 80 %.

Všech 15 analytiků firmy Thomson/First Call doporučuje nákup akcií. 5 doporučuje silně nakupovat (Strong Buy). Cílovou cenu vidí analytici o 14 procent výš, než v současnosti. Cílová cena by měla vytvořit nové roční maximum.

Akcie ustoupily 8 % ze svého listopadového maxima, ale nyní jsou stabilní. Akcie je o 27 % výš než před půl rokem. Výkonnost je lepší než u celkového trhu a převyšuje také konkurenta Carlyle Group,. Oproti Blackstone Group má výkonnost nižší.

Blackstone Group
Blackstone slavil úspěch s uvedením IPO Hilton Worldwide na konci roku. Firma má tržní kapitalizaci 16 miliard USD. Dividendový výnos je hezkých 3,4 %. Zisk na akcii dosahuje dlouhodobě 16 %.

Ze 16 oslovených analytiků doporučuje akcii 14 z nich. Akcie má rating Strong Buy. Nicméně cílová cena leží jen o 6 % výš. Akcie je na úrovních, které tu nebyly od roku 2007.

Na konci roku dosáhla akcie svého ročního maxima. Během posledního půl roku vzrostla o 39 procent. Ve stejné době měla akcie vyšší výkonnost, než indexy S&P 500 , Dow Jones Industrial Average, a také vyšší než jeho konkurenti Carlyle Group a KKR.

Goldman Sachs
Tento finanční obr se v minulém období připravoval na splnění podmínek Volckerova zákona. Také se silně zaměřil na soukromé akcie, protože ty nyní přináší velké tržby i zisky. P/E firmy je nižší než u konkurenta Morgan Stanley a má oproti němu také vyšší zisk. Tržní kapitalizace převyšuje 77 miliard USD, dividendový výnos je 1,3 %.

Během minulých tří měsíců analytici většinou doporučovali držet akcie. Cílová cena je zatím nepatrně výš. Nicméně zde existuje prostor pro další růst, který by mohl dosáhnout dalších 11 %.

Čtěte dále:
29 akcií, které mohou vynést SP500 k výšinám

Akcie dosáhly v minulém roce historického maxima. Akcie vzrostla během roku o 27 %. Akcie firmy během minulého půl roku nedosahovaly výkonnosti Morgan Stanly a J. P. Morgan. Byly podhodnocené i vzhledem k širšímu trhu.

State Street
State Street Global Advisors, je druhý největší poskytovatel ETF (na burze obchodovaných akciových fondů) ve Spojených státech. V poslední době uvedl na trh ETF SPDR MSCI Beyond BRIC ETF zaměřený na země BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína). Firma má trhžní kapitalizaci větší než 30 miliard USD a poskytuje dividendový výnos ve výši 1,5 %. P/E je nižší, než sektorový průměr. Počet na akcí na short je okolo 1%, což je podstatně méně, než je běžná honosta 4-5 %.

Konsensus analytiků zaměřených na firmu doporučuje nakupovat akcii a toto doporučení je platné již tři měsíce. Podle analytiků zde existuje ještě prostor pro růst, protože se domnívají, že je akcie zhruba o 10 % podhodnocená. Takový konsenzus zde nebyl od roku 2008.

Akcie nyní poklesla zhruba o 4 % ze svého ročního maxima. Je nyní o 44 % výš než na začátku minulého roku. Již půl roku má vyšší výkonnost než Northern Trust. Nicméně nepřesahuje výkonnost Bank of New York Mellon ani S&P 500 ve stejném období.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Nelson Hem
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.