Akcieatrhy  >  Komodity  >  Zemedelske-produkty  >  Cukr vypadá na pokles
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.09.2016

Cukr vypadá na pokles
Cukr zaznamenal solidní růst z minima na úrovni okolo 19,50 a zamířil opět k úrovním dvojitého vrcholu na ceně 21,10 USD. Cenová akce vypadá na distribuci, takže se můžeme domnívat, že bude následovat výraznější pokles. 
 

Cukr denní graf

 
 
Na denním grafu vidíme dvouměsíční období akumulace a distribuce, které začíná 5. července 2016 na lokálním vrcholu. Samozřejmě, že cena může prorazit resistenci na dvojitém vrcholu a zamířit vzhůru k novým výšinám. Na druhé straně nic nebrání tomu, aby se vydala směrem dolů. 
 
Bollingerovo pásmo ukazuje, že cena poskakuje nahoru a dolů mezi horní a dolní čarou a nyní se nachází na úrovni střední čáry. Domnívám se, že cena zřejmě nezamíří vzhůru k horní čáře pásma a naopak bude klesat níž, přičemž pohyb dolů by měl být výrazný.
 
Vodorovná čára ukazuje dvojitý vrchol, což je poklesová formace. Vytváří se zde fáze distribuce na ceně 20,94. Pokud cena prorazí tuto úroveň tak by tento vývoj negoval probíraný scénář.
 
Fibonacciho úrovně jsou nataženy z maxima a minima poslední vlny a vidíme, že dvojitý vrchol se nachází na úrovni 88,6 %.
 
Fibonacciho vějíř je natažen z maxima v únoru 2016 k maximu. Vidíme, že cena našla podporu na úrovni čáry s úhlem 38,2 % a další maximum se nachází na čáře 23,6 %, která tvoří resistenci. Cena nyní klesla pod úhel 38,2 %, takže tato čára představuje resistenci. Cena nyní testuje tuto resistenci a v brzké době můžeme očekávat její proražení.
 
Indikátory RSI a MACD vytvořily klesající divergenci a naznačují pokles ceny.
 

Cukr týdenní graf

 
 
Bollingerovo pásmo se zužuje a podpora se nachází na střední čáře. Během krátké doby by mělo dojít k proražení této čáry. 
 
Indikátor PSAR naznačuje pokles, protože jeho body se nachází nad cenou.
 
Fibonacciho vějíř je natažen od srpnového minima roku 2015 k první swingové změně směru v prosinci 2015. Minimum z února 2016 se nachází na podpoře čáry s úhlem 76,4 %, která vystřelila cenu podstatně vzhůru těsně pod čáru s úhlem 38,2 %. Cena nyní prorazila podporu čáry s úhlem 50 % a vypadá to, že má potíže se jí udržet. Podle očekávaného scénáře se během krátké doby cena propadne a nalezne podporu na čáře s úhlem 88,6 %. 
 
Fibonacciho úrovně jsou zakresleny na celé poslední vlně. V únoru 2016 cena našla podporu na úrovni 76,4 %, další vyšší minimum by se mohlo nacházet na úrovni 61,8 %, což odpovídá ceně 14,32 USD.
 
Maximum z prosince 2015 na úrovni 15,85 USD nyní představuje podporu a lze předpokládat, že při testování této podpory dojde k jejímu proražení.
 
The moving averages with time periods of 100 (red) and 200 (black) are still in bearish formation so it is probably being a bit optimistic to expect another surge higher while this remains the case. Well, certainly not an extended surge higher.
 
Indikátor RSI nyní vytvořil nové maximum, což je z dlouhodobého pohledu prorůstové. Z krátkodobého pohledu lze očekávat, že RSI zamíří do přeprodané oblasti.
 
Indikátor MACD je nastaven na pokles.
 

Cukr měsíční graf

 
 
Bolingerovo pásmo ukazuje, že cena se začíná pohybovat směrem od horní čáry. Můžeme předpokládat, že cena se přiblíží střední čáře a pokud dojde k výraznějšímu poklesu, zastaví se na spodní čáře pásma. Protože se pohybujeme v měsíčním grafu, tak to chvíli potrvá.
 
Fibonacciho vějíř je natažen z maxima v únoru 2011 po minimum ze srpna 2015. Cena se pohybuje na resistenci čáry s úhlem 50 %. Pokud dojde opravdu k dalšímu poklesu ceny, zastaví se pokles na čáře s úhlem 38,2 %.
 
RSI vypadá silně, ale může se pohybovat oběma směry. Indikátor MACD vypadá také na růst, což naznačuje růst ceny.
 
Když to shrneme, tak můžeme očekávat výraznější pokles ze střednědobého pohledu. Poté by cena opět měla zamířit vzhůru a vytvořit nové maximum. Pokud tento scénář nebude správný, tak by cena měla zamířit vzhůru a prorazit resistenci na dvojitém vrcholu.
 
 
Zdroj: Austin Galt
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.