Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.07.2014

Další cíl: hodnota 2000 pro index SP 500


 

 
Dow na hodnotě 17 000? Hotovo, již tam byl. Následující cíl je hodnota 2000 S&P 500.
 
Po prodlouženém víkendu a třídenním volnu se státním svátkem Den nezávislosti vstoupil index Standard & Poor 500 do nového týdne se ztrátou pouhých 15 bodů na hranici 2000 bodů. Ve čtvrtek uzavíral index S&P 500 na úrovni 1985,44 — a to je v roce 2014 již 25 rekordní hodnota. Zpráva o zaměstnanosti podpořila v minulém týdnu prudký růst, protože počet nově vytvořených pracovních míst v červnu dosáhl 288 000 a nezaměstnanost poklesla na šestileté minimum 6,1 %. 
 
V minulém týdnu také zaměstnával média index Dow Jones Industrial, který poprvé v historii dosáhl úrovně 17 000 bodů. Ve čtvrtek zavíral na rekordní úrovni 17 068,26.
 
„Tatíček Dow vytvořil nová maxima a S&P 500 k tomu nemá daleko,“ shrnul vývoj Craig Johnson, technický specialista trhů firmy Piper Jaffray.

V předobchodní fázi se index S&P 500 pohyboval o 3,25 body níže a Dow byl níž o 25 bodů.
 
Jaký tedy bude vývoj v tomto týdnu?

Ekonomické zprávy pravděpodobně nebudou mít silný vliv. Ekonomický kalendář je poloprázdný a očekává se jen úterní spotřebitelská spokojenost, čtvrteční stav zásob a páteční vývoj státního účtu USA. 
 
Existují však v tomto týdnu dvě události, které mohou vyhnat indexy výš. 
 
1. Začátek výsledkové sezóny. Výsledková sezóna za druhé čtvrtletí začíná úterním výkopem firmy Alcoa po uzavření trhů. Ta hlásí zisk po očištění 18 centů na akcii, což poměrně výrazně překračuje tržní odhady na 12 centech. Další důležitá zpráva budou výsledky firmy Wells Fargo v pátek, které udají směr vývoji a zdraví ve finančním sektoru. 
 
Obchodování s akciemi je na svém vrcholu a Wall Street se nachází v módu „teď se ukažte“. Budou sledovány publikované hospodářské výsledky velikých firem a očekává se slušná rychlost růstu zisků.
 
Analytici v průzkumu firmy Thomson Reuters odhadují v druhém čtvrtletí růst zisku firem z indexu S&P 500 o 6,2 %, z minulé hodnoty 5,6 %.
 
2. Zasedání FOMC. Ve středu zasedá FED a uveřejní ve 20 hodin středoevropského času zprávu o svém zasedání z 17 až 18 června. Wall Street se bude opět pídit po sebemenším náznaku další politiky FEDu ohledně zvyšování úrokových sazeb a jejich načasování. 
 
Je možné, že po výborné červnové Zprávě o zaměstnanosti USA přehodnotí FED svůj časový plán zvyšování úrokových sazeb, který by měl začít v příštím roce a přistoupí k jejich zvyšování dříve. To by naopak mohlo konečně spustit alespoň mírnou korekci.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Adam Shell 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.