Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 03.03.2015

Data COT pro zlato se zlepšují, - ale…
Údaje o otevřených kontraktech na zlatě pro velké, komerční a malé investory, takzvaný CoT report, se sice v minulém týdnu zlepšily, nicméně zde zůstává prostor pro diskuzi. Zatím bychom zlepšení v údajích neměli přeceňovat.
 
V následujícím grafu máme nahoře data CoT a dole graf vývoje ceny zlata. Sledované období je jeden rok. Vidíme, že trend pro skupinu komerčních investorů a velkých investorů ve zmenšování množství otevřených kontraktů stále pokračuje. To je dobrá zpráva. Nicméně musí nastat období, kdy se trend zastaví. Údaje CoT mají tendenci k poklesu v období klesání cen zlata a k nárůstu v období růstu cen zlata. Nejprve si prohlédneme graf bez zakreslení propojovacích šipek.


 
 
Ještě je třeba zmínit, že jednou z věcí, která ovlivňuje cenu zlata je veletrh PDAC. Jde o veletrh těžařů zlata a průmyslu zlata, kde se setkávají hlavní hráči. Vypozorovali jsme, že před a během doby konání veletrhu má cena tendenci růst a po něm klesat. Současná situace je taková, že fundamentální ukazatele se pomalu zlepšují, ale v průběhu přechodu od klesajícího trendu k rostoucímu nastávají přechodné růstové a poklesové vlny, které závisí i na takových věcech, jako je veletrh. 
 
Zpátky k věci. Podle našeho názoru zlepšení dat CoT zatím není dokončeno. Vývoj je slibný, ale mělo by dojít k dalšímu poklesu otevřených pozic. K obratu ceny zlata obvykle dochází, kdy se převládající trend v datech CoT zastavuje a obrací se jeho směr. Co konkrétně máme na mysli, vidíme na druhém grafu. Když se podíváme na listopadové hodnoty, vidíme oranžově vyznačenou elipsu a k tomu odpovídající poskok v ceně zlata. 
V současné době se nachází sektor drahých kovů v pokusu o nástup nového růstu. Nicméně nejprve by se to mělo projevit v číslech. V současné době se budou objevovat nejrůznější analýzy s názory na nejbližší cenový vývoj, ale cena se obvykle o analýzy nestará a dělá si, co chce. Nicméně se nyní nacházíme v období, kdy je dobré si všímat toho, jak se projevuje obchodní bitva v údajích CoT. 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Gary Tanashian
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.