Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 01.09.2014

Deset let dlouhá konsolidace na COMPQ, BTX, SOX. Přichází průraz vzhůru? Část druhá a závěrečnáDnes se podíváme na jeden z nejsilnějších trhů v USA, graf COMPQ. Vidíme, že cenová akce z minulého pátku dokončila čtvrtý bod zvratu v možném rostoucím rozevíracím lichoběžníku. Jediná otázka, kterou si zde musíme položit je, jestli dojde k průrazu a dalšímu růstu, nebo se cena zde opět odrazí a vytvoří pátý a šestý otáčecí bod. Napovědět by mohly indikátor MACD jehož histogramová složka je v pomalém růstovém směru. 

 
Když se nyní přesuneme na měsíční graf COMPQ, tak vidíme, že je v současné době v překrásném rostoucím trhu. Začneme pohledem na levou stranu grafu a uvidíme červeně vyznačenou formaci rostoucí prapor. Tato formace se vytvořila v polovině celkového trhu a poskytla investorům spoustu času, aby zamkli své zisky a realizovali i případné další vstupy. Pokud se domníváte, že zvládnout současný rostoucí trh, oproti trhu v období 1995 až 2000, je náročné, tak zde existuje jediný rozdíl. Dnes se mnoho analytiků domnívá, že současný trh se musí zřítit a vymazat současné zisky. Tehdy bylo mnoho analytiků přesvědčeno, že rostoucí trh potrvá navždy a cena dojde na hodnoty 20000 i 30000. Tehdy nově uváděné akcie na trh okamžitě po začátku obchodování vystřelily vzhůru a doslova prošly střechou. Říkalo se, že vznikla zcela nová situace ve fungování trhu. Nicméně jako vždy, každý večírek musí jednou skončit a tak se také stalo. 

 
Nyní můžeme obrátit pozornost k desetileté konsolidační formaci trojúhelník (vyznačený modře). Z mého pohledu je to opět středová konsolidační formace, která se nachází v polovině následného vývoje. Můžeme si povšimnout inverzní formaci H&S uprostřed trojúhelníku, která vytvořila dolní bod obratu a lokální minimum. Modře vyznačený trojúhelník představuje 10 let konsolidace po obrovském rostoucím průběhu. V grafu je vyznačeno minulé historické maximum z roku 2000 na úrovni 5132. To je nejbližší úroveň, na kterou pravděpodobně trh dojde. Teprve potom očekávám nějakou osvěžující pauzu v růstu. 

 
Nyní se podíváme na dva různé sektory, v kterých je možno založit nové pozice. První se sektor biotechnologií představovaný indexem BTK. Biotechnologický sektor je v současnosti nejsilnější sektor na trhu. První graf je dvouhodinový a ukazuje nám malý modrý trojúhelník, který byl minulý týden proražen a otestován. 

 
Nyní si uvedeme tento dvouhodinový graf do souvislosti s denním grafem. Jak vidíme na denním grafu, trojúhelník z dvouhodinového grafu tvoří součást mnohem většího trojúhelníku, který byl proražen spolu s menším trojúhelníkem minulý týden. Pokud testování průrazu vydrží, bude průraz potvrzen. 

 
BTK byl po krachu trhu v roce 2008 sektorem s nejvyšší výkonností. Na měsíčním grafu máme vyznačen krásný modrý trojúhelník, který se vytvořil jako konsolidační formace mezi vrcholem roku 2000 a minimem roku 2008. Podívejte se pro srovnání na trojúhelník na grafu COMPQ. Tyto obrovské konsolidační formace jsou příčinou, proč v současné době trhy tolik rostou. Po deseti letech konsolidace přišel čas pro silný růst. Můžeme si povšimnout pěkného průrazu a otestování průrazu předtím, než se trh vydal do další konsolidační formace, červeného rostoucího lichoběžníku. Takhle nějak vypadá rostoucí trh. 

 
Nyní se podíváme na další sektor, který byl minulý týden vhodný k nákupu. Jde o sektor polovodičů SOX. V minulém týdnu našel SOX své minimum po sérii pohybů nahoru a dolů, kdy vytvořil inverzní formaci dvojitá hlava a ramena. Obě čáry krku této dvojité formace posloužily jako podpora a resistence při vývoji cenové akce. Druhá čára krku zatím čeká na své proražení směrem vzhůru. 

 
Následuje týdenní graf s minimem popisků, protože zde vidíme krásný rostoucí kanál, který vznikl na konci roku 2012. Vidíme zde, že naše dvojitá formace H&S na dvouhodinovém grafu vytváří lokální minimum a bod zvratu v rostoucím kanále. 

 
Poslední graf je měsíční SOX, na kterém vidíme obrovský 10 let dlouhý klesající lichoběžník, který byl definitivně proražen během roku 2010. Vidíme, že malý červeně vyznačený praporek se vytvořil těsně před proražením klesající trendové čáry klesajícího lichoběžníku. Po proražení se vytvořil testovací trojúhelník, který několikrát otestoval klesající trendovou čáru shora. Poslední resistencí, která bránila dalšímu pohybu vzhůru, byla černá čárkovaná čára, která označovala vrcholy modře vyznačeného lichoběžníku uvnitř desetileté konsolidační formace. Je potřeba počítat s tím, že může dojít k testování silné resistence na úrovni 546 shora, protože tato úroveň vytváří nyní silnou podporu. V každém případě tento dlouhodobý grafu ukazuje, že se SOX nachází v silném růstu. 
 
Když se ještě jednou podíváte na celkový graf, zkuste si představit, jestli byste zvládli vydržet celou dobu růstu od začátku v roce 1998 na úrovni 185 až po konec v roce 2000 na úrovni 1350. Ze zpětného pohledu to vypadá jednoduše. Ale vydrželi byste tuto životní investiční příležitost, nebo byste realizovali zisk při první vhodné příležitosti? A povedlo by se vám opětovně vstoupit do trhu? 

 
Existuje mnoho individuálních akcií, které vypadají podobně jako grafy, které jsme si tu ukazovali. Mají také podobné desetileté konsolidační formace. Zvládnout rostoucí trh je náročné. Stejně náročné je však také zvládnout klesající trh. Pokud se podíváte na tuto moji analýzu, tak vidíte doporučení na růst. Pokud se podíváte na jinou analýzu, dojdete k doporučení na prodej, protože její autor se domnívá, že se nacházíme na střednědobém vrcholu a bude následovat nějaký větší propad. V silně rostoucím trhu vždy existuje prostor pro obavy z poklesu. Mnoho investorů tak osciluje na hraně mezi výběrem zisků a setrváním v trhu. Proto je dobré se čas od času podívat na obraz z dlouhodobé perspektivy. Pomáhá to zklidnit a kontrolovat emoce.

Čtěte dále: Deset let dlouhá konsolidace na INDU. Přichází průraz vzhůru? Část první.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.