Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Dow Jones vypadá nadějně
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 12.08.2016

Dow Jones vypadá nadějně
Dow Jones Industrial Average je nejstarším akciovým indexem a již sto let slouží jako měřítko pro vývoj americké ekonomiky a potažmo i jako srovnávací etalon pro všechny americké i světové akciové trhy. Před rokem se INDU nacházel na důležitém minimu, které nyní tvoří silnou podporu. Velmi silný růst pak vynesl hodnotu INDU na úroveň 17975, kde se vytvořil nový vrchol a poté začal silný pokles. Tento pokles se zastavil nad minulým minimem a dohromady vytvořily dvojité dno. Dvojité dno je známkou změny směru a budoucího růstu. Jde o otáčející formaci.
 
Další růstová fáze došla výš o 200 bodů na úroveň 18167, kde začal opět další pokles. Nyní však prodávající stlačili cenu pouze k úrovni 17330, což je důležitá hladina kde se nachází lokální minimum. Následoval slavný brexit, který stlačil cenu lehce níže a hodnota INDU uzavřela pod svým 200 denním klouzavým průměrem. I když analytici uváděli, že to bude začátek dalšího poklesu, opak byl pravdou a tento pokles neměl dlouhého trvání a skončil tak rychle, jako začal.
 
Na prvním denním grafu vidíme grafické vyjádření popisované cenové akce. Máme zde čáru podpory a resistence, kdy oblast nad čarou je růstová, oblast pod čarou je poklesová. Popíšeme si ji jako S&R čáru dvojitého dna. Vývoj formace dvojité dno trval 5 měsíců.
 
 
 
Next lets put some Chartology on the daily chart to see what chart patterns are building out. First notice the brown shaded S&R zone at the top of the chart, which is the all time high. Looking to the upper left hand corner of the chart you can see the INDU broke out above the brown shaded S&R zone and backtested from above.
 
Na následujícím grafu jsou zakresleny cenové formace, které vytvořily dvojité dno. Máme zde hlavní pětiměsíční dvojité dno a pak následuje menší, kratší dvojité dno, které se vytvořilo v průběhu tohoto roku. Má charakter dvojité formace hlava a ramena.
 
Levé rameno je tvořeno sedmibodovou strukturou klesajícího praporu, pravé rameno je tvořeno rozšiřujícím se klesajícím lichoběžníkem. To jsou konsolidační struktury. Propojením vrcholů těchto formací nám vznikne čára krku formace H&S. V minulém týdnu cena testovala čáru krku shora a poté došlo k odrazu ceny vzhůru. Vidíme zde tři důležité trendové čáry, které byly všechny proraženy směrem vzhůru a máme zde také dokončený test. Může následovat ještě druhé testování trendové čáry a vytvoření malé konsolidační struktury na hraně trendové čáry. Ale zatím nedošlo k žádnému průrazu směrem dolů.
 
 
 
Na následujícím denním grafu vidíme tři oddělené cenové analýzy. První ukazuje tři rozšiřující se, klesající lichoběžníky, jako formace v polovině cenové akce. Cílová cena se nachází na úrovni 19725 a její vývoj je vyznačen modrými šipkami. Této analýze říkáme impulsní akce. Druhá analýza vychází z úrovní proražení, kde se měří vzdálenost mezi bodem proražení malého dvojitého dna a prvního obracejícího bodu modrého rozšiřujícího se, klesajícího lichoběžníku. Tato vzdálenost se pak přičte k vrcholu lichoběžníku a dostaneme tak cílovou cenu, která se nachází na stejné úrovni jako u první metody. 
 
Třetí cenová analýza vychází z výšky formace H&S a cílová cena podle této metody se nachází na úrovni 20875. I když to na první pohled vypadá nedosažitelně, pohled na dlouhodobější grafy naznačuje, že to není až tak nepravděpodobné.
 
 
 
Následuj denní graf INDU s pětiletou historií, který uvede lokální pohled do celkového měřítka. Máme zde větší cenovou strukturu, což je černě vyznačená konsolidační formace. Pokles po brexitu otestoval vrchol černě vyznačeného trojúhelníka a i když to podle komentářů vypadalo na konec trhů, nic zásadního se nestalo a žádný podstatný průraz směrem dolů nenastal. Došlo jen k testu čáry krku formace H&S. Sice většina analytiků předpokládá, že tato formace je otáčející formace po růstu vzniklém v roce 2009, ale zatím to na to nevypadá. Nejprve by muselo dojít k proražení čáry krku.
 
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.