Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 12.08.2014

Dvacet dividendových šampiónů. Část druhá, závěrečná.


 
 
The Procter & Gamble Company (PG)
The Procter & Gamble Company nabízí značkové zboží každodenní spotřeby. Společnost nabízí své výrobky zhruba ve 180 státech světa prostřednictvím maloobchodního prodeje v řetězcích, drogériích, klubových prodejnách, lékárnách, obchodních domech, salonech a prostřednictvím e-komerce. Své pobočky provozuje zhruba v 70 zemích. Společnost je rozdělena do pěti segmentů: Péče o krásu, Péče o vzhled, Péče o zdraví, Péče o tkaniny a domov, Péče o děti a rodinu. 
 
Jak jsem uváděl dříve, společnost Procter & Gamble představuje výjimku z obvyklého pravidla, že P/E reálně ohodnocené společnosti by mělo mít hodnotu 15. V grafu znázorňujícím korelaci mezi cenou a zisky společnosti vidíme, že trh dlouhodobě oceňuje tuto společnost výš. Investoři jsou za vlastnictví této akcie dlouhodobě ochotni platit vyšší cenu. Ocenění společnosti se pohybuje na prémiové (vyšší) hodnotě. Tmavě modrá čára představuje historické normální P/E na hodnotě 19,2, což je přibližně současná hodnota tržního ocenění. Z tohoto důvodu můžeme učinit závěr, že tato exkluzivní dividendová akcie s ratingem S&P AA- je svého historického ocenění hodna. Navíc, 3,2% dividendový výnos je vzhledem k dnešním úrokovým sazbám atraktivní. 

 Akcie se dlouhodobě pohybuje na úrovni prémiového ocenění.
 
Tabulka společností s vysokou tržní kapitalizací a růstem EPS 10 - 15 %
 
Target Corp (TGT)
Target Corporation provozuje obchody se smíšeným zbožím. Společnost působí ve dvou státech, v USA a Kanadě. Firma prodává sortiment smíšeného zboží a potravin. Prodejny CityTarget nabízejí upravený sortiment potravin: zboží podléhající zkáze, suché potraviny, mléčné výrobky a mražené zboží. Prodejny SuperTarget nabízejí skladbu potravin srovnatelnou s tradičními supermarkety.

Čtěte dále:
Růstové a dividendové akcie s důrazem na dividendy. Část první.
Akcie roku 2014: Růstové a dividendové akcie s důrazem na ...

Zaměřeno na dividendy: vyvarujte se nákupu společností snižující ...

Dividendové ETF, Akcieatrhy.cz
 
Považuji společnost Target Corp za zajímavého Dividendového šampióna, navzdory tomu, že současné P/E má na úrovni 16,2. Čtenář by si mohl všimnout, že za tento poměr P/E může pokles příjmů v roce 2013. Pokles příjmů nastal v důsledku ztráty dat a v důsledku nákladů na expanzi společnosti do Kanady. Podle společnosti se ziskovost kanadských provozů zlepšuje a analytici se s tím shodují. Konsensuálních odhady pro roky 2014 a 2015 očekávají, že se ziskovost brzy vrátí na obvyklou trajektorii. V důsledku toho se lze domnívat, že na základě očekávaných zisků do budoucna by mohla být společnost v současné době na prodej.
 
Propad zisku v roce 2013
 
Společnost Target Corp. má v současné době dividendový výnos 3 %. To je z hlediska nízkých dluhopisových úroků atraktivní. Dividendy dobře pokrývá cash flow. Proto se domnívám, že tato společnost nabízí potenciál jak pro nadprůměrné zhodnocení kapitálu, tak pro rostoucí výnosy z dividend v kombinaci s vysokým aktuálním výnosem.

 
 
Tabulka společností s průměrnou tržní kapitalizací 
 
Eaton Vance Corp (EV)
Eaton Vance Corp poskytuje investiční poradenství a distribuční služby podílových fondů a dalších investičních fondů. Společnost nabízí správu investic a poradenské služeby pro individuální investory, rodinné firmy a institucionální klienty.
 
Eaton Vance Corp představuje společnost, u které by možná stálo za úvahu počkat na lepší vstupní bod. Nicméně z historického hlediska by se dalo prohlásit, že společnost je momentálně podhodnocená. Posouzení v tomto případě tedy ponechám na čtenářích. 

 
H.B. Fuller Company (FUL)
H.B. Fuller Company vyvíjí, vyrábí a prodává lepidla, tmely a další speciální chemické produkty. Působí po celém světě. Zákazníci využívají její lepidla k výrobě běžného spotřebního a průmyslového zboží, což zahrnuje potraviny, nápojové obaly, jednorázové plenky, okna, dveře, podlahy, spotřebiče, sportovní oblečení, obuv, vícevrstvé sáčky, filtrace vody výrobků, izolaci, textil a elektroniku. Společnost dodává výrobky pro bytovou výstavbu, jako jsou lepidla na dlaždice, spárovací hmoty, tmely a související výrobky.
 
H.B. Fuller Company je příkladem další společnosti, kterou považuji za plnohodnotně oceněnou, ale ne moc drahou. I když tato společnost nabízí nižší výnos, než by si mnozí dividendoví investoři představovali, její průměrné tempo růstu výnosů může být atraktivní pro investory, kteří hledají vyšší, než průměrný celkový výnos. To může být zvláště vhodné pro investory v akumulační fázi před odchodem do důchodu.

 Míří cena k ocenění na reálné úrovni?
 
Připadá mi to zajímavé, že H. B. Fuller výrazně překonat S&P 500 nejen v celkové výkonnosti od roku 2001, ale také vyplatil celkově vyšší dividendy. A to navzdory skutečnosti, že S&P 500 má lepší aktuální výnos.
 
 
Tabulka společností s malou tržní kapitalizací a růstem EPS pod 10%
 
Tompkins Financial Corporation (TMP)
Tompkins Financial Corporation, prostřednictvím svých poboček operuje jako komunitní finanční společnost v New Yorku a Pennsylvánii. Společnost nabízí řadu finančních služeb pro obyvatelstvo a malé podnikání, včetně investičního a spotřebitelského bankovnictví, leasingu, investičních a kapitálových služeb, finančního plánování, spravování aktiv, pojištění a brokerských služeb. 
 
Tompkins Financial Corporation je dividendový šampión s nízkou tržní kapitalizací, který nabízí průměrný růst a vysoký dividendový výnos o velikosti 3,5 %. Nabízí také atraktivní historický růst zisků, které tato malá komunitní banka generovala i během obou posledních recesí.

 
Souhrn a závěr
V článku byl představen seznam 20 dividendových šampiónů, o kterých se domnívám, že by to mohli být vhodní kandidáti pro dividendové investory v důchodu, nebo v období před důchodem. Z celkového seznamu 105 akcií je pouze asi 20 % reálně oceněno, ostatní jsou mírně, nebo nebezpečně nadhodnoceny. Potenciálním investorům by mělo být zřejmé, že tento výsek představuje pouze malý vzorek z dividendových akcií. Nejsou to jediné dividendové akcie, které jsou k dispozici. Počet akcií firem, které vyplácejí dividendy je velmi široký a inspiraci lze hledat i v jiných seznamech dividendových akcií, například v seznamu Dividend Contenders and Challengers, případně jinde. 
 
Domnívám se, že i tato skupina vybraných akcií podporuje moje tvrzení, že neexistuje akciový trh, ale existuje pouze trh s jednotlivými akciemi. Doporučuji investorům, aby hledali vhodné investiční kandidáty napříč všemi trhy. Volatilita cen akcií je přirozená a proto se s ní musí umět obezřetný investor umět vypořádat. Domnívám se, že je chyba čekat na korekci trhu, protože ta může, ale nemusí nastat v dohledné době. Tím nejcennějším, co mají všichni investoři k dispozici je čas. Čas je tak vzácný proto, že jakmile uplyne, je navždy pryč. Oproti tomu peníze mohou být ztraceny, ale opět vydělány. Proto, čím více času strávím vybíráním zisků z dividend, tím lépe se mi povede v dlouhodobém horizontu. Čas v thu, nikoli časování trhu, to je moje heslo. 
 
Prohlášení: Názory vyjádřené v tomto článku mají pouze informační a výukovou hodnotu a neměly by být považovány za doporučení k nákupu, nebo prodeji akcií zmíněných v článku. Minulá výkonnost firem není zárukou stejné výkonnosti v budoucnu a zmiňované společnosti si nemusí udržet odhadovaný růst zisků. Informace v tomto dokumentu by měly být přesné, ale nikdo by se na jejich základě neměl rozhodovat. Nedoporučujeme, aby někdo jednal na základě jakéhokoli investičního informací bez předchozí konzultace s investičním poradcem, pokud jde o vhodnost takových investic pro jeho konkrétní situaci.

Čtěte dále:
Dvacet dividendových šampiónů. Část první.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Chuck Carnevale


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
19.05.2017Kofola překvapivě navrhuje dividendu 13 Kč na akcii
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.