Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 18.11.2014

Elliottovy vlny: cenu ropy čeká krátkodobé posílení


 
 


V posledních týdnech byla cena ropy velmi volatilní, ale existují tu náznaky, že v současné době bylo z krátkodobého pohledu dosaženo dna. Nabízíme tři možné scénáře budoucího vývoje, ale všechny tři očekávají, že minimálně krátkodobý růst cen je nezbytný.
 
První dva scénáře jsou takřka totožné. Každý z nich je z technického hlediska jasný a oba se liší jen mírně. Domníváme se, že více pravděpodobný je scénář, který označujeme jako „hlavní“.
 
Nejprve se podíváme na vývoj cen ropy z dlouhodobého pohledu. Cena ropy klesá od svého vrcholu v roce 2008 v prodloužené korektivní cenové formaci A-B-C. Dramatický pokles cen do roku 2009 představuje vlna A. Po ní následuje prodloužená korekce stranou znázorněná jako vlna B. Pokud je vlna B ukončena (což může, ale také nemusí platit), měla by následovat opět prudce klesající impulsní vlna C. 
 
Když se zaměříme na obrovskou konsolidační vlnu B, tak z hlediska Elliottových vln se jedná o veliký konsolidační trojúhelník. Nicméně určit jestli se opravdu jedná o trojúhelník je složité, protože zde může existovat víc výkladů ohledně dalšího vývoje do roku 2016. Nicméně pro tradery je to pozitivní v tom, že všechny scénáře možného vývoje předpokládají v průběhu několika následujících měsíců růst cen, přičemž je možné, že růst bude trvat až do léta roku 2015.
 
Hlavní scénář počítá s tím, že hlavní vlna B je opravdu tvořena trojúhelníkem, který má charakteristický průběh až tam, kde máme označení [c]. Žádná z následujících dvou vln označených [d] a [e], nemá klasický třívlnný vzhled charakteristický pro trojúhelník. Na druhé straně obě dvě tyto vlny nemají ani jasný impulsní vzhled, nicméně budeme považovat trojúhelník ukončený v bodě [e]. Od tohoto bodu budeme předpokládat, že se vyvíjí hlavní klesající vlna C.
 
Hlavní scénář předpokládá, že cena nyní utvořila první vloženou vlnu klesající impulsní vlny C a je připravena k odrazu a vytvoření první korekční vlny. Na následujícím týdenním grafu je tento scénář znázorněn. Úrovně resistence leží na cenových hladinách 84,44 a 91,31 USD a jsou kalkulovány podle standardní metodiky Elliottových vln. Minimum a maximum by mělo být v souladu s dominantním 42 týdenním cyklem. Vlna C by měla skončit na úrovni okolo 60 USD, kde by měla najít své dlouhodobé minimum. 

 
Druhý scénář jsme označili „Alternativa A“. Z tohoto pohledu není ještě tvorba trojúhelníku ukončena a ke své kompletaci potřebuje ještě vývoj poslední rostoucí vlny [e]. Z tohoto pohledu je trojúhelník ukázaný v následujícím grafu dobře strukturován a každá jeho vlna je tvořena vloženou třívlnnou strukturou. Současný pokles ceny s minimem na úrovni 75,15 je však takový, že technicky uznat tuto strukturu za trojúhelník prakticky nejde. Nicméně dlouhé roky sledování trhů nás naučily, že trhy tu a tam poruší Elliottova pravidla a v tomto případě bychom to mohli uznat, protože cena se po svém poklesu vrátila do povolené oblasti. Týdenní cena uzavřela opět v oblasti trojúhelníka. 
 
Pokud je tento alternativní scénář platný, tak cena začala vytvářet závěrečnou vlnu [e] trojúhelníka. Tradeři mohou tento scénář využít úplně stejně jako „hlavní“ scénář. Cílové ceny se nacházejí na úrovních 88 a 91,31 USD. Poté by měla cena podle tohoto scénáře opět zamířit dolů a začít vytvářet první klesající vlnu ze závěrečné struktury C. Na předpověď kam by až mohla klesnout vlna C je zatím příliš brzo, ale cíl na úrovni 70 USD se jeví jako reálný. 
 

 
Třetí scénář je o něco méně pravděpodobný, než první dva. Z krátkodobého hlediska je podobný oběma předchozím, nicméně odhady cílových cen se liší.
 
Tento nejméně pravděpodobný scénář tvoří konvenční korekční struktura [a]-[b]-[c] která sestává ze dvou korekčních vln a vloženého korekčního trojúhelníku. Ani v tomto scénáři nevypadá struktura vloženého trojúhelníku příliš korektně, ale zároveň nevybočuje z pravidel Elliottových vln natolik, abychom ji mohli zavrhnout. 

 
Z tohoto třetího scénáře plyne, že cena by mohla začít brzo růst a vytvořit třívlnnou strukturu, která by se vyvíjela rok, nebo i déle. Nicméně závěrečný pokles a vytvoření vlny C se i v tomto případě jeví nezbytné. Jediný rozdíl je v tom, že cena by začala padat z větší výšky. Z tohoto pohledu by minimum vlny C mohlo dosáhnout minima okolo 75 USD někdy v průběhu roku 2016, případně později.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Trading On The Mark 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


mates | 23. 11. 2014 15:15
Jsem v tom nalozenej az po usi. Jestli to pujde dal dolu, tak jsem v hajzlu. Mam to zahedgovat nebo nemam nebo dokoupit nebo co s tim? Poradite nekdo?
pacco | 25. 11. 2014 16:48
vydrž prťka vydrž. to se musí vrátit. já osobně bych teď dokupoval. v podstatě jde jenom o to to psychicky ustát. dolu může nahoru musí
dsd | 26. 11. 2014 15:27
Nemusí, nemusí.
Jackie | 27. 11. 2014 14:57
stop sell tesne pod posledni nejnizsi hodnotu ve stejnem objemu, ktery mas nakoupeny. to je reseni, aby si nespalil ucet. nasledne pak das stop-los na ten sell, kdyby se zrealizoval, aby ti to neustrelilo zpet, kdyby se to zacalo vracet. a pak das stop-buy, kdyby to prorazilo smerem nahoru, aby si naredil a podporil rust.
mates | 27. 11. 2014 16:35
Diky, ale pozde. Vcera jsem dokoupil. Jsem out.
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.