Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 04.11.2014

Evropské rozvíjející se trhy očima českých finančních expertůInflace v Evropě je příliš nízko, a co víc dále klesá. Roste nejistota a slábne ekonomická aktivita. Centrální banka zaspala a teď bezradně tápe ve své rozpolcenosti. Zrychlení růstu HDP není aktuálním tématem, pomoci by snad mohlo slabé euro. Spokojenost ECB s oslabováním eura potvrdil koncem září i Draghi. To však znamená, že by mělo pokračovat v Evropě to, co v Americe končí, nakupování dluhopisů. Můžeme tak očekávat volatilitu akciových trhů. Jak se vypořádat se situací v Evropě a na co se zaměřit nám poradili přední čeští odborníci na finanční trhy.
 
1/ Našel byste z Vašeho pohledu nějaké zajímavé akciové tituly na evropských rozvíjejících se trzích, popř. celý sektor?
2/ Který evropský rozvíjející se trh považujete v tuto chvíli za nejperspektivnější? 
 

Aleš Jandejsek
, senior makléř, Brokerjet


1/ Z evropských rozvíjejících se trhů považujeme za zajímavý například Rumunský trh, především pak v nedávné době zprivatizované energetické společnosti např. Romgaz.  
 
2/ Komně rumunského trhu zajímavý potenciál může poskytnout rovněž Turecko, které vykazuje solidní hospodářský růst. 
 Tomáš Holec
, ředitel společnosti, PROSPERITA finance, s.r.o.

1/ Technologický
 
2/ Polský
 
Václav Kmínek
, analytik, Česká spořitelna 

1/ Atraktivní společnosti se zde dají najít v síťových odvětvích, zajímavě se jeví také například konglomerát Fondul Proprietata. Po prodeji státního podílu v distribuční společnosti Electrica nebo těžaři plynu Romgaz, plánuje rumunská vláda v příštím roce prodat podíly i ve společnostech Complexul Energetic nebo Hidroelectrica, což mohou být další zajímavé tituly pro defenzivnější investory a rumunský trh se může opět objevit v hledáčcích investorů. 
 
2/ Vzhledem k současnému prostředí nízkých úrokových sazeb se mi jeví velmi perspektivně rumunský trh, kde se nedávno privatizovalo několik velkých státních firem. Tento trh v současné době nabízí v průměru dividendový výnos kolem 6,5%, tedy výrazně více než například dividendová stálice pražská burza s aktuálně cca 5% dividendovým výnosem. 
 

Tomáš Menčík
, analytik, Cyrrus

1, 2/ Definice evropského rozvíjejícího se trhu není jednoznačná. Pakliže tam lze zařadit pobaltské země, pak bych je označil jako perspektivní, ale nevím, které tituly se tam obchodují. I Polsko je perspektivní, ale to už asi není rozvíjející se trh. ČR, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko nejsou, co se akcií týče podle mého názoru perspektivní.
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.