Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Extrémně přeprodaný trh může být silně ziskový
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 29.08.2016

Extrémně přeprodaný trh může být silně ziskový
Obchodní týden začal, jako by měl skončit bez jakéhokoli vzrušení. Ale to se změnilo v pátek!
 
Ve středu 24 srpna došlo na akciovém trhu k výprodeji na úrovně, o kterých šlo prohlásit, že jsou silně přeprodané. Mám několik kritérií, které označují jak a proč je trh přeprodaný, ale lépe to vyjádří pohled na následující graf. Vývoj na grafu naznačoval, že trh je připraven k odrazu. 
 
Zeleně vyznačené oblasti v čarovém grafu označují silně přeprodané extrémy. Cena ve středu 24. srpna skončila v tomto extrému. Následující den trh těžce hledal podporu, ale nakonec jsme se dočkali obrovského pátečního skoku. 
 
V horní části grafu je ještě indikátor vyjadřující poměr obchodních objemů, který mi pomáhá lépe vyjádřit přeprodanost a oblast výběru zisků.
 
 


Druhý indikátor potvrzující přeprodanost je cenová špička.

Neurčuji přeprodanost pouze podle svého indikátoru z minulého grafu, ale určuji ho také podle cenové špičky v obchodních hodinách po uzavření trhu. Je to spolehlivý indikátor toho, kam počítače a silní hráči pošlou cenu akcie v následujících 48 hodinách. Během následujících dvou dní se dostavil další silný růst, který potvrdil předpověď z cenové špičky.
 


Závěry z hodnocení extrémních tržních podmínek

Je to jasné. Jako obchodníci potřebujeme obchodovat to, co vidíme, ne to co si myslíme. Je jednoduché podlehnout svému přesvědčení o směru dalšího vývoje a podpořit ho analýzou, která přesně pasuje do tohoto vývoje. Pokud se obchodníkovi povede úplně se vyhnout tomuto způsobu myšlení, velmi pravděpodobně se stane ziskovým obchodníkem. 
 
Vidíme to znovu a znovu. Když jsou trhy překoupené, nebo přeprodané, cenové špičky naznačí další vývoj, který se podle očekávání brzo dostaví. 
 
Během posledního vystoupení představitele FEDu se na zlatě objevila cenová špička den před uveřejněním zpráv a pak došlo k silnému pohybu. V tomto týdnu jak SPY, tak GLD vytvořily špičku den předtím, než jejich cena dosáhla v pátek cílové ceny a velkého zisku. Když se zaměříte na sledování těchto signálů, jste na nejlepší cestě k úspěšnému obchodování.
 
 
Zdroj: Chris Vermeulen
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.