Akcieatrhy  >  Akcie  >  Prazska-burza  >  Fortuna hospodářské výsledky

Fortuna výsledky hospodaření - 4Q 2015


Fortuna zveřejnila výsledky hospodaření za minulý rok. Objem přijatých sázek (+26 % r/r na 847 mil. EUR) i hrubých výher (+11 % r/r na 147,4 mil. EUR) byl v souladu s naším odhadem. Provozní zisk EBITDA pak naše očekávání překonal. Meziročně zůstala EBITDA, očištěná o pozitivní jednorázovou položku 0,6 mil. EUR v roce 2014, beze změny a překonala tak výhled managementu, který počítal s poklesem o 3 – 6 %. Čistý zisk ve výši 19,5 mil. EUR (+23 % r/r) byl pozitivně ovlivněn jednorázovou odloženou daní v Polsku ve výši 3,5 mil. EUR. 

Výrazným zklamáním je, že management navrhne nevyplatit dividendu v tomto a příštím roce, tedy ze zisku roku 2015 a 2016. Důvodem jsou plánované investice do nové IT platformy a do růstu společnosti. Dalším výrazně negativním překvapením je výhled pro tento rok, kde společnost sice očekává růst přijatých sázek až na 1 010 mil. EUR (náš odhad 970 mil. EUR), ale EBITDA by měla klesnout o 10 – 15 % (náš odhad - růst o cca 15 %) kvůli zvýšení loterijní daně v ČR (z 20 – 23 %) a dalším investicím do rozvoje společnosti.  

I přes solidní čísla za minulý rok je dnešní oznámení pro akcie negativní a očekáváme výraznou negativní reakci trhu. Při absenci dividendy na další dva roky a klesajícím provozním zisku nemají investoři příliš důvodů kupovat akcie Fortuny.

Autor: JT Bank

Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.