Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.11.2013

GBP/USD Elliottovy vlny – Zpátky k růstu
Měnový pár GBPPUSD uzavřel minulý týden na svém vrcholu. To znamená, že se opět vynořuje možnost růstu k novým maximům. Změna směru z úrovně 1,5850 sestává z pěti vln, tudíž lze usuzovat, že jde o impulzní vlnu s dalším růstem. Ale než k němu dojde, předpokládáme korekci k úrovni 1,6070, která bude sestávat ze tří vln. Teprve po této korekci by se měla dostavit další růstová vlna.

GBP/USD Elliottovy vlny 4h
 

Na denním grafu GBP/USD vidíme, že minulý týden byl růstový, ale nedosáhl minulého maxima, takže to vypadá, že současný pokles je stále neukončená korektivní vlna B, začínající na červnovém minimu. Tento vývoj by měl vytvářet vlnu E z týdenního grafu, která je součástí trojúhelníkové struktury, která má svoje ukončení někde na úrovni 1,6400 až 1,6600.

GBP/USD Elliottovy vlny scénář 1, denní graf
 

Druhý scénář připadající v úvahu je impulsní struktura páru GBP/USD sestávající z pěti růstových vln. Chování této struktury by v současné době mělo být stejné, s předpokládaným vrcholem opět na úrovních mezi 1,61 až 1,66. Korekce by pak přišla až po ukončení této cenové formace.

GBP/USD Elliottovy vlny scénář 2, denní graf

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Gregor Horvat
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.