Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Goldman Sachs říká: „Během následujících 3 měsíců prodávejte akcie“
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 05.08.2016

Goldman Sachs říká: „Během následujících 3 měsíců prodávejte akcie“
Optimismus investorů je na nejvyšší úrovni za poslední období. Organizace amerických investorů uvádí, že její index, který měří optimismus, dosáhl hodnoty 101, což je nejvyšší hodnota od roku 2013. Obchodní sentiment se přesouvá na hodnotu prodejního signálu. Index VIX má hodnotu 11. Přehnaný optimismus je všude.
 
Máme pokračovat ve spekulaci na růst, nebo máme očekávat bolestnou korekci? Čtvrtý rok presidentského cyklu bývá historicky růstový a to platí i o srpnu. Nicméně pokud vezmeme sezónní vývoj v celé historii, tak srpen a září nejsou obvykle růstovými měsíci. Nacházíme se v nebezpečném období.
 
Průběh vývoje na cenových grafech naznačuje, že se sice pohybujeme poblíž historických maxim, ale zatím se ještě nevytváří hybnost pro pohyb směrem dolů.
 
Investoii jsou řízeni dvěma základními emocemi: strachem a žádostivostí. Když je v trhu příliš strachu, odnáší to akcie poklesem, protože investoři prodávají. Když je v trhu příliš žádostivosti, vyhání to cenu akcií příliš vysoko. Současná nálada na trhu je ve fázi nadměrné žádostivosti.
 
 
 
Stan Druckenmiller doporučuje investorům prodávat akcie: „Rostoucí trh se již vyčerpal. Hlavní hybný moment, politika levných peněz FEDu je u konce a to bude mít vliv na zastavení zpětného odkupu akcií u většiny korporátních společností.“
 
„Celý korporátní sektor se nachází ve sféře neobratného řízení zisku, pochybného rozmisťování investic, nízké produktivity, poklesu marží a rostoucí zadluženosti,“ dodává  Druckenmiller.
 
Akciový trh USA se po potížích na začátku roku vydal k výšinám. Čínský trh je nyní stabilizovaný, i když důvodů k optimismu moc není. Čínské potíže se podařilo odstranit masivním zadlužením, což se v budoucnosti ještě určitě projeví ve světové ekonomice.

Je posilování dolaru u konce?

Uveřejněná data o vývoji růstu HDP v minulém týdnu poslala dolar do výprodeje. Investoři přestali považovat dolar za bezpečný přístav a zatím to nevypadá, že by si to rozmysleli. Převládá všeobecné přesvědčení, že FED koncem roku bude zvyšovat sazby, což by mělo dolar posilovat. Nicméně špatná ekonomická data z americké ekonomiky tuto možnost prakticky vylučují.
 
FED velmi pravděpodobně nebude zvyšovat sazby, protože zde máme americké presidentské volby. Ve volebním roce se ekonomika obvykle předvádí ve svém nejlepším světle. FED ve svém posledním oznámení naznačuje, že v nejbližší době ke zvyšování sazeb nedojde. To je pro dolar nepříjemná zpráva a investoři se ho tedy zbavují. 
 
Na následujícím grafu vypadá dolarový index na pokles. Současná úroveň indexu je 97 a z grafu můžeme vyčíst, že v příštím roce by mohl dolarový index klesnout k úrovni 75.
 
 
 
Pokles dolaru není příliš povzbudivý pro úrokové sazby v ekonomice. Pokud bude dolar dále oslabovat, stanou se investice do zlata a stříbra velmi zajímavé.
 
Nicméně obchodování v posledních dnech je vedeno makroúdaji HDP. A HDP dopadlo přímo hrozně. Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,2 %, což zklamalo investory. Také došlo k revizi růstu za první čtvrtletí na 1 %.
 
Wall Street očekávala růst o 2,6 %, takže celkově není překvapivé, že FED necítí posilování ekonomiky. Jaké to bude mít následky pro politiku zvyšování saze, si může každý domyslet. Ekonomika pokračuje v oslabování a růst se zatím nedostavuje. Nicméně i když ekonomika vypadá mizerně, na pracovním trhu stále dochází k růstu.
 
Japonská centrální banka uvolnila opět svoji měnovou politiku, ale ne v takovém rozsahu, v jakém to očekával trh.
Akciový index SPX vypadá v následujících 10 dnech na pokles. Ukazatele jako poměr put/call, index volatility a růst cen zlata a stříbra naznačují, že velcí hráči začínají rotovat z akcií do defenzivních investic. Nicméně samotné akcie jsou zatím stále silně růstové a míří k historickým maximům.
 
 
Zdroj: Chris Vermeulen
 


Zprávy na podobné téma


14.07.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2017
13.07.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v dubnu až červnu 2017
05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
   další >>
Stránka: 1 z 29

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.