Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.06.2014

Grafologie divergencí – drahé kovy a akciové indexy, část druhá závěrečná.


Hlavní akciové indexy

Grafy drahých kovů jsou poněkud nepřehledné a svádějí mnoho investorů k vstupům jak do dlouhých, tak do krátkých pozic. Konsolidační formace k tomu vybízejí. Podívejme se pro změnu, jak vypadá dlouhodobější trend na akciových indexech
 
Začneme denním grafem SPX na kterém je vyznačena morfující diamantová struktura. Vidíme zde původní diamantovou strukturu vyznačenou čárkovanými čarami a poté její přeměnu. Původní diamant byl falešně proražen směrem vzhůru, a poté to samé následovalo směrem dolů. Technická analýza takového vývoje je poměrně složitá, ale když si umíte představit, jak se diamantová struktura může proměnit, můžete tuto informaci využít ve svůj prospěch. Všimněme si čistého průrazu, po kterém nenásledoval žádný test. Místo aby následoval test k úrovni 1905, vydal se SPX vzhůru bez toho aby čekal, jestli se odhodláme naskočit na palubu.

 
(červené body označují původní 5 a 6 bod zvratu, které pak přešly do nových bodů 5 a 6 označených modře. Když se zaměříte na původní diamant, vidíte symetrické falešné průrazy, který vytvořily novou diamantovou strukturu.)
 
Na grafu INDU vidíme, že se zde vytvořila 6 bodová formace rostoucího lichoběžníka s falešným průrazem a testováním spodní trendové čáry. Poté následoval růst a proražení směrem vzhůru. Vidíme, že Dow nejprve provedl test, než se vydal vzhůru. 

 
Na následujícím grafu začínajícím rokem 2011 vidíme rostoucí formace, které následují jedna za druhou, jako když stavíte zeď a jen přidáváte další cihlu. V grafu je jen jedna konsolidující formace. 

 
Graf NDX má stejný průběh. Jen další cihly ve zdi. 

 
V grafu RUT vidíme ze všech grafů největší korekční strukturu, která se formovala od začátku roku. Nyní to však vypadá, že se cena rozhodla vše dohnat. 

 
Ještě jeden hezký graf, který vypadá velmi dobře, i když cena roste. SOX – index polovodičů prorazil před několika týdny symetrický trojúhelník a ani se neohlédl. 

 
Pokud se podíváme na měsíční graf SOX, vidíme, že je silně prorůstový. Je třeba mít na paměti, že měsíční graf ukazuje i fázi internetové bubliny v roce 2000. Pro ty, kdo nezažili, jak vypadá opravdový parabolický růst, nakreslete si startovací šipku na úroveň 185 a představte si, jak byste se cítili při proběhnutí celého růstu až na vrchol. Na první dojem je to nepředstavitelné. Nicméně jakmile fáze bubliny praskla, SOX korigoval celý ten parabolický růst. Trvalo to 10 let, než obrovský klesající lichoběžník dokončil korekci. V grafu je pěkně vidět, jak 10 let trvající klesající lichoběžník několikrát změnil resistenci v podporu. Graf je velmi názorný a ukazuje sílu grafické analýzy v plné síle. Všiměte si červeně vyznačené formace rostoucí prapor. Tento relativně malý prapor dodal energii k definitivnímu proražení silné horní klesající trendové čáry. Poté následoval modře vyznačený trojúhelník, který testoval proraženou klesající trendovou čáru. Nyní přesuňte svoji pozornost k černé čárkované čáře ve středu grafu. Je to úroveň resistence, která se mění v podporu. Ten malý trojúhelník z minulého grafu se nachází přímo na této R/S čáře a tato čára bude sloužit jako podpora pro libovolný test, který by mohl přijít. Pokud se podíváme na měsíční graf, tak se dá usuzovat, že se nacházíme v obrovském rostoucím trhu, o kterém se naprostá většina domnívá, že není možný. Je nepravděpodobné, že by klesající trh trvající 14 let a obrovská konsolidační struktura s růstem nastartovaným v roce 2009 během Velké krize neměly sílu vytvořit nové historické maximum. Realitou je, že americké akciové indexy vytvořily nová maxima, stejně tak evropské indexy a to vše navzdory analýzám a důvodům, které tvrdily, že k tomu nemůže dojít. 

 
Čtěte dále:
Grafologie divergencí – drahé kovy a akciové indexy, část první.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.