Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.09.2014

Grafologie dolaru a jenu


 
 

Nyní je vhodná doba na to, abychom se podívali na dlouhodobý graf na dolaru a japonském jenu. Začneme dlouhodobým grafem dolaru. Trvalo déle než rok, než se na dlouhodobém grafu dolaru dokončilo vytváření dlouhodobé fraktální struktury číslo dvě. Máme zde veliké struktury označené v grafu Big Base #1 a Big Base #2. Tyto dvě veliké základny jsou si velmi podobné a vidíme, že v současné době došlo k průrazu čtrnáctileté klesající trendové čáry. K úplnému dokončení struktury 2 nám už jen chybí malý pokles a poté by cena mohla začít kopírovat průběh v první fraktálové struktuře. Průraz trendové čáry sice nevypadá nijak úchvatně, ale došlo k tomu. 

 
Můžeme se podívat na čarový graf, který v mnoha případech vykazuje rychlejší vznik nákupního signálu, než tomu je na svíčkovém grafu. Průraz klesající trendové čáry ve struktuře Big base #2 si můžeme prohlédnout na následujícím měsíčním čarovém grafu. Pro hodnocení čarového grafu je třeba mít na paměti, že ukazuje koncové ceny, takže rozhodující bude, kde se ocitne koncová cena měsíce září a zda se jí podaří zůstat nad zmiňovanou trendovou čárou. Nicméně je to dobrý vstup do začátku měsíce. 

 
Další dlouhodobý graf je složený graf pro USD nahoře a zlato dole. Hlavním cílem je ukázat pozitivní divergenci mezi zlatem a dolarem. Červená šipka v roce 2008 označuje místo kde dolar začal vytvářet základnu pro změnu směru, a také ukazuje, jak vypadal krach roku 2008 na zlatě. Můžeme si všimnout toho, jak zlato rostlo k výšinám roku 2011 a jak dolar vytvořil své nové vyšší minimum. Když se nad tím trochu zamyslíme, tak je to vlastně pozoruhodné. Zlato rostlo ze 700 na 1920 a dolar vytvořil během té doby nové vyšší minimum. Dvě červené šipky označují tento vývoj. Na měsíčním grafu se člověk lehce ztratí. Někdy trvá dlouhou dobu, než se vyvine konečná struktura ale pro pochopení dalšího vývoje jsou dlouhodobé grafy stěžejní. 

 
Následující graf ukazuje japonský jen a je na něm vidět proražení druhého (modře vyznačeného) trojúhelníka. Oba trojúhelníky vytváří mnohem větší klesající lichoběžník. Po proražení druhého trojúhelníka jsem se domníval, že by mohlo dojít k jeho opětovnému testování, ale nyní to vypadá, že tato varianta již není ve hře. Povšimněte si hnědě vyznačeného skoku v ceně, který se vytvořil na začátku tohoto týdne. Z mého pohledu bude tento skok v ceně hrát větší roli z hlediska dlouhodobého vývoje, jak si za chvíli ukážeme. 

 
Následuje týdenní graf a na něm dva trojúhelníky, které vytváří větší strukturu klesajícího lichoběžníku. Tato struktura představuje pravé rameno mnohem větší otáčející struktury hlava a ramena. Můžeme si zde povšimnout, že poslední cenová akce se odehrává pod úrovní krku této veliké struktury. 

 
Následuje stejný graf, ale bez trendové čáry úrovně krku. Je to kvůli tomu, aby lépe byla vidět souvislost mezi symetrickými skoky v ceně vyznačenými zelenými kolečky. Znamená to, že poslední cenová akce byla silná a průraz trendové čáry krku je na pořadu dne z tohoto důvodu. Takové cenové akce se nestávají často, ale když vidíme průraz dlouholeté trendové čáry na dolaru a podobně silný průraz dlouholeté formace H&S na jenu, je to důvod k zamyšlení. Důsledky této cenové akce na dvou důležitých, hlavních světových měnách se následně projeví na mnoha dalších trzích. Vezměme si třeba takové euro. To nyní vypadá mnohem hůř než japonský jen a to znamená, že se tu kuchtí něco velkého, co se v následujících měsících urodí. Přinejmenším to bude zajímavé. 
 
PS: Když vidím v grafu symetrický skok v ceně, jako je tento, tak mě to pokaždé vybudí. 

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.