Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.01.2015

Grafologie – pod povrch indexu drahých kovů


 

Na zlatě a na indexu HUI došlo k průrazu jejich různých otáčejících cenových formacích. Následující grafu ukazuje oba cenové průběhy. HUI prorazil trendovou čáru dvojitého dna a GLD prorazilo čáru krku formace hlava a ramena (H&S). Obě otáčející formace mají cenový cíl na klesající trendové čáře své 18 měsíční cenové konsolidační struktury. Domnívám se, že tento růst je protitrendový pohyb ve stále probíhajícím klesajícím trhu. Místo obvyklé čtyřbodové otáčející formace to vypadá, že tu máme šestibodovou otáčející formaci. Pokud by se cena dostala nad klesající 18 měsíční trendovou čáru, mohlo by to znamenat, že klesající trend již skončil.
 
 
Následuje týdenní graf GDM, který vyznačuje modrými trendovými čarami 18 měsíční klesající rozvírající se lichoběžník. Dvojité dno má cenový cíl někde na úrovni 700, což souvisí s klesající horní trendovou čarou. Hraniční čarou je nyní úroveň dvojitého dna. Nad ní je cenová formace růstová, pod ní je cenová formace poklesová. Povšimněte si cenové akce na otáčejícím se bodě 4. Když si vzpomenete, tak při proražení černé čárkované čáry jsme vstupovali do short obchodu. Podívejte se na velikost černých klesajících svíček. Pro porovnání se podívejte na dvě poslední rostoucí svíčky. 
 
Nyní se podíváme pod pokličku indexu drahých kovů a podíváme se, jak ovlivňuje vývoj na jednotlivých akciích tento index. Začneme největší složkou indexu, akcií ABX. Měsíční graf ukazuje, kde prodloužená čára krku bude působit na cenovou akci, pokud vstoupíme do protipohybu na long. 
 
 
 
Následuje týdenní graf GG, který ukazuje pokus o proražení z malého dvojitého dna. Cena by měla otestovat spodní modrou trendovou čáru rostoucího lichoběžníku. 
 
 
NEM je další akcie s velikou tržní kapitalizací v sektoru drahých kovů. Vidíme, že cena proráží nad malé dvojité dno.U FCX je ve vývinu testování čáry krku u nevyvážené formace hlava a ramena.
 
 
 
EXK vypadá, že je v běhu testování mnohaleté čáry krku (černá čárkovaná).
 
 
AEM vykazuje známku síly po proražení svého dvojitého dna a dalšího průrazu nad spodní modrou trendovou čáru šestibodového rozvírajícího se praporku.

 
 
ASA také vykazuje známku síly po proražení spodní trendové čáry dobře viditelného postranního kanálu.
 
 
IAG narazila na spodní trendovou čáru postranního kanálu. První pokus o proražení neuspěl, takže bude dobré sledovat další cenový vývoj.
 
 
NGD se pokouší o testování několikaleté čáry krku. 
 
PAAS ukazuje potenciál k proražení malého dvojitého dna uvnitř hlavního klesajícího kanálu.
 
  
 
SA se stále chaoticky pohybuje v ročním postranním kanále.
 
 
 
ELD.TO se obchoduje uvnitř modrého trojúhelníku, který je umístěn hned pod hlavní čarou krku.
 
 
HL se ještě chaoticky pohybuje pod čarou krku veliké formace H&S.
 
 
 
GFI vykazuje relativní známku síly proražením nad úroveň dvojitého dna.
 
 
HMY je další jihoafrický producent, který vypadá relativně silně.
 
 
FNV se stále obchoduje pod spodní trendovou čárou velikého rostoucího kanálu. Možná dojde již popáté k otestování spodní trendové čáry, pokud akcie zůstane u obchodníků v kurzu.
 
 
RGLD se chaoticky pohybuje uvnitř rostoucího lichoběžníku a vypadá to, že vytváří pátý otočný bod.
 
 
SLW se obchoduje uvnitř modrého trojúhelníku, který je částí větší konsolidační formace rozšiřující se klesající lichoběžník. 
 
 
Tyto akcie je vhodné mít na svém seznamu, abychom viděli, jak vysoko může cena dojít. V současné době je pořád ještě vývoj nejednoznačný, i když je spíš více prorůstový, než na pokles. Horní trendová čára klesajícího lichoběžníku na indexu GDM napoví, jaký bude další vývoj, až tam s cenou dojdeme.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.