Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.08.2014

Grafologie: zlato a poměr dluhopisy/zlato
Dnes se podíváme na složený graf. Nahoře je poměr TLT/GLD a dole je GLD. (TLT je akciový fond s podkladem desetiletých vládních dluhopisů USA, GLD akciový fond s podkladovým mediem zlatem) Vidíme zde inverzní vztah. Když poměr TLT/zlato roste, samotné zlato klesá a obráceně. Můžeme si povšimnout, že v roce 2008 byl poměr TLT/GLD na svém vrcholu a GLD na svém minimu. V následujících třech letech poměr dluhopisy/zlato klesal, zatímco zlato dosáhlo v září 2011 svého historického vrcholu. Od té doby zlato klesá a poměr roste. 
 
Na poměru dluhopisů a zlata si také můžeme povšimnout masivní formace inverzní hlava a ramena (H&S) jejíž čára krku (NL) byla proražena v dubnu 2013. Poté následoval upracovaný test NL z opačné strany, který vypadal, že nikdy neskončí. Zakončen byl vytvořením modrého trojúhelníku umístěným těsně nad čarou krku (NL). Následný úspěšný test horní trendové trojúhelníkové čáry proběhl v červnu tohoto roku. Úspěšný znamená, že čára vydržela. Nyní to vypadá, že poměr TLT/GLD je připraven dále růst směrem ke svému vrcholu z roku 2008. 
 
Žluté plochy ukazují, jak koresponduje horní graf s vývojem ceny zlata dole. Když poměr TLT/GLD nadále poroste, což je po vytvoření masivní obracející formace H&S a po proražení následného trojúhelníka pravděpodobné, pak tedy z inverzního charakteru obou grafů lze odvodit, že zlato by mělo klesat poté, co se mu podaří vymanit se z déle než rok trvajícího postupu stranou, znázorněnému v grafu GLD modrými trendovými čarami. Poučení z Grafologie těchto dvou grafů je, že zlato by mělo dál klesat.


 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


fanda81 | 26. 08. 2014 14:37
spadnout může, vyrůst musí
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.