Akcieatrhy  >  Akcie  >  Hackerské útoky a bezpečnost online brokerů
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 18.09.2015

Hackerské útoky a bezpečnost online brokerů 
V roce 2015 dosáhl akciový index Nasdaq Composite hranice 5000 bodů vyvolal vzpomínky na internetovou bublinu roku 2000, kdy stačilo rozjet nějaký internetový projekt v garáži rodičů a během pár týdnů vydělat miliony. Během následujících let vzpomínky na toto období poněkud vybledly. Zapomnělo se na počítačovou chybu roku 2000, přechodu na nové datum, která preventivně uzemnila letadla a donutila strategické firmy procházet kilometry počítačových kódů, aby se opravil způsob zápisu data. Chyba Y2K se nakonec nijak nebezpečně neprojevila, ale počítačová bezpečnost od té doby stále zůstává v popředí zájmu.
 
Krádeže dat dosáhly v USA rekordní výše v roce 2014, kdy počet narušení podle společnosti Theft Research center dosáhl výše 783 případů. Největšími hackerskými průniky bylo odcizení údajů 76 miliónů klientů společnosti JPMorgan Chase. Byly také identifikovány pokusy odcizit data klientů ze společností E*Trade Financial (ETFC), Citibank (C), a TD Ameritrade (AMTD), nehledě na ostatní banky a brokerské společnosti.
 
Obavy investorské veřejnosti z nebezpečí plynoucího z hackerských útoků se neustále zvyšují a obavy z toho, že budou odcizena osobní data, která by šlo použít k odcizení investičních vkladů a další kriminální činnosti, dosahují dříve nevídané výše. 
 
Mnoho brokerů věnuje otázkám bezpečnosti a vysvětlení toho, jak je bezpečnost zajištěna mnoho prostoru na svých webových stránkách. Brokerská společnost Charles Schwab (SCHW) spustila program „Garance bezpečnosti“, který zaručuje klientů nahrazení 100 % ztrát, které by jim vznikly v důsledku neautorizované aktivity. Generální ředitel společnosti Firstrade Securities, John Liu oznámil, že otázky počítačové bezpečnosti budou zapracovány do firemní kultury. Říká: „Snažíme se zapracovat otázky bezpečnosti do výcviku všech zaměstnanců, aby si byli vědomi možného nebezpečí a toho, že útok může nastat kdykoli a odkudkoli. Liu poznamenává, že narušení datové bezpečnosti je téměř vždy výsledkem nedostatkem pozornosti věnované bezpečnosti a nedostatku disciplíny ve firemní kultuře.
 
Také stálý tlak americké komise pro cenné papíry (Securities and Exchange Commission) na zvyšování bezpečnosti vede k tomu, že polovina sledovaných brokerských společností zavedla dvoufaktorovou autorizaci a další bezpečnostní prvky, jako je šifrování probíhající komunikace, používání protokolu HTTPS a externí validace přístupu. Při dvoufaktorové autentizaci obdrží klient náhodné číslo, platné minutu, nebo dvě, které použije během svého přihlašování pomocí jména a hesla. Společnost RSA Security, která vyvíjí většinu dvoufaktorových autentizačních nástrojů, v minulém roce uvedla nový nástroj SecurID Software Tokens, který získává popularitu hlavně u mobilního přístupu. 
 
Brokerské společnosti zavádí nové systémy, které monitorují klientské účty a hlásí neobvyklé chování, například přístup z podezřelých geografických oblastí. Shawn Herrin, manažer brokerské společnosti eOption vypověděl, že jeden z jejich klientů se pokusil připojit ke svému účtu z knihovny v Budapešti během své cesty po Evropě a jeho přihlašovací jméno a heslo bylo odcizeno pomocí softwaru, který odchytával a detekoval nezašifrovanou komunikaci na síti. Firemní monitorovací software je schopen intervenovat a zrušit obchodní transakci ještě předtím, než je vyplněna, nicméně tento incident donutil společnost eOption najmout bezpečnostní společnost k provedení analýzy možnosti vnějších útoků. „Získali jsme seznam možných zranitelností a opravili jsme je,“ říká Shawh Herrin.
 
Hlavním klíčem pro zachování své počítačové bezpečnosti a ochrany svých osobních dat je ovšem naše vlastní chování. Společnost Scottrade je jednou z firem, které svým klientům poskytují bezpečnostní informace ve vyšší míře. „Hlavní myšlenkou je naučit investory, aby byli opatrní a kontrolovali své účty pravidelně a často, s využitím dalších zdrojů, jako je možnost bezplatného ročního vyúčtování, což mnohé může upozornit na vznik potenciálního problému,“ říká Erik Merkau senior vice president strategií a produktů společnosti Scottrade. 
 
Další možností je omezit přístup k účtu pouze na jedno počítačové zařízení. Tuto možnost nabízí Capital One ShareBuilder a Interactive Brokers. To je jedna z cest, kterou lze omezit krádež osobních dat.
 
ShareBuilder a Interactive Brokers také poskytují heslo „pouze pro čtení“. To může být užitečné, když klienti přistupují k účtu z webu, nebo když používají aplikace jako SigFig nebo Mint, které vyhodnocují transakce, poskytují finanční rady a generují výsledkové reporty. Heslo „pouze pro čtení“ umožňuje přístup k účtu a prohlížení, nepovoluje však provádět, žádné transakce, ani změny. 
 
Americká komise pro cenné papíry (SEC) vydala doporučení pro investory, aby používali silná hesla, vytvářeli si různá hesla k různým účtům, vyhýbali se veřejně přístupným počítačům a byli opatrní při mobilním a bezdrátovém přístupu, včetně domácích bezdrátových sítí.
 
Poslední trendy v online obchodování zvyšují stres personálních a brokerských bezpečnostních systémů. Vývoj jde rychle a pomocí mobilních aplikací na svých iPhonech, nebo chytrých mobilních telefonech s operačním systémem Android, nebo Windows, případně s tablety se můžete připojovat k libovolnému brokerovi a libovolnému osobnímu účtu. Společnost Apple (AAPL) oznámila uvedení nového mobilního platebního systému Apple Pay. Zároveň oznámila, že tento její mobilní platební systém proplácel kriminální finanční transakce prostřednictvím ukradených dat z kreditních karet vydávaných velkými obchodními řetězci, jako je Home Depot (HD) a Target (TGT).
 
Brokeři očekávají, že mobilní obchodování bude pokračovat v růstu. Bude se zvyšovat počet obchodních transakcí a bude růst i počet platforem, z kterých bude možno k účtům přistupovat. „Zvýšené používání chytrých telefonů, tabletů a dalších přístrojů bude zvyšovat tlak na tvorbu obchodních a přístupových platforem, které jsou momentálně dostupné pouze na stolních počítačích,“ tvrdí Steve Claussen, vedoucí investiční stratég společnosti OptionsHouse. Kelli Keough, starší vice president obchodních služeb společnosti Charles Schwab říká: „Očekáváme, že čím dál větší množství společností bude poskytovat svým klientům vizuální, syntetické informace prostřednictvím uživatelsky přívětivých a jednoduchých programů prostřednictvím jak mobilních, desktopových, nebo webových aplikací.“
 
V tomto roce uvedlo několik brokerských společností kvalitní responsivní webové stránky. Cílem je přizpůsobení webových stránek zařízení, ze kterého je k nim přistupováno. Každé zařízení tak získá vzhled stránek přizpůsobený jeho technickým parametrům, jako je například velikost a rozměry displeje. Společnost TradeKing, která je průkopníkem v mobilním přístupu ke svým stránkám, chce vytvořit responzivní stránky, které poskytnou co možná nejlepší informace bez ohledu na zařízení z kterého na ně uživatel přistupuje. 
 
Investoři také získávají mnohem větší zkušenosti s miláčky Nasdaqu, sociálními sítěmi. Sociální sítě „se stávají integrální součástí každodenního života většiny našich klientů, ale také způsobem, jak sdílet hodnotné investiční informace napříč zájmovými skupinami,“ říká Steve Quirk, senior vice president společnosti TD Ameritrade Trader Group. Tato obrovská brokerská společnost integrovala Twitter do své platformy, což umožňuje klientům rozlišovat sentiment trhu a sdílet informace v obchodní platformě. „Domníváme se, že tato inovace pomůže našim klientům získávat lepší informace a násobit sílu kolektivního vědomí pomocí sociálních sítí za pomoci nových nástrojů a aplikací,“ říká Steve Quirk.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Theresa W. Carey
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.