Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 04.09.2013

Historie se neustále opakuje
Historie se neustále opakuje a platí to zejména pro vývoj na trzích. Nezaškodí podívat se na to, jak si vedly trhy v nedávné minulosti a porovnat je se současným vývojem. Ti odvážnější pak mohou vzít historický vývoj v potaz při svém obchodním rozhodování.

Výkonnost trhů se přesunuje ke komoditám

Štafetu výkonnosti v srpnu pomalu přebírají komodity. Růst akciových trhů se utlumuje S&P 500 si připisuje zhruba 3%, Evropský VGK klesá zhruba o -1.5%, Čínský SSEC roste o +5%. Další růst se jeví méně pravděpodobný a vstup do dlouhých pozic s sebou přináší vyšší riziko.


 
 
Jako pojistka se ukázal v srpnu růst komodit a drahých kovů, vedených zlatem a stříbrem, které vysoce převýšily zisk akciového trhu. Sektor drahých kovů zůstává i nadále v centru pozornosti.


 
 
I když to vypadá, že má dolar prostor pro další růst, můžeme očekávat v roce 2014 podobný vývoj, jako v roce 1994 a 2004.
 
 
 
Dokud SPX neklesne pod historický průměrný růst, (pro září je to zhruba 1570 bodů) dá se očekávat že aktivita zůstane na straně nakupujících.


 
 
 
Ačkoli je roční trend pořád v zisku, porovnáním SPX s rokem 2004 ukazuje, že dynamika trhu vykazuje delší a hlubší korekce, což je v opozici vůči snaze FEDu utlumit fiskální pobídky.
 
Pro porovnání obou grafů je použit dvouhodinový časový rámec. Pokud by trhy pokračovaly ve sledování této struktury, měly by se futures nákupy z pondělí vyprodat v druhé polovině týdne. Obavy z většího poklesu tlumí struktura divergencí (vyznačená v obou grafech), což znamená slábnutí dynamiky a opětovné posilování stejně jako v roce 2004.


 
Z hlediska možného dalšího růstu to vypadá, že růst VIX je vyčerpán, než že by pokračoval.
 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Erik Swarts
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.