Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 03.12.2014

Hop nebo trop. 5 spekulativních akcií na konec roku 2014.


 
 


Rok ještě nekončí a vzhledem k vánočním nákupům lze očekávat, že před koncem roku dojde ještě k vývoji v sektoru maloobchodu, ale třeba také v sektoru farmacie.
 
Pro mnoho investorů je tento čas dobou, kdy se přestanou zabývat trhem a pustí ho ze zřetele. Na tom není nic špatného. Do konce roku 2014 by se již nic dramatického nemělo stát. Přesto existuje několik akcií, které ještě stojí za to do konce roku sledovat. Sice se nedá očekávat mnoho zásadních oznámení a k publikování čeká jen málo ekonomických zpráv, nicméně existuje zde několik společností, které v následujících týdnech mohou očekávat zásadní vývoj.

Čtěte dále:
Co nám chystá Goldman Sachs na rok 2015: 10 nápadů na investice

 
RadioShack Corporation (RSH)
Již se poněkud zapomnělo na říjnovou finanční infuzi, kterou společnost v problémech obdržela, aby se udržela nad vodou v důsledku horší nákupní prázdninové sezóny. Nicméně pokud se společnosti RadioShack Corporation (RSH) nepodaří zabodovat ve vánoční nákupní sezóně, může to znamenat konec společnosti, tak jak ji známe.
 
Jen pro připomenutí. V září se hovořilo o tom, že společnost RadioShak čelí potenciálnímu bankrotu, pokud se jí nepodaří získat půjčku ve výši 585 milionů USD k restrukturalizaci dluhu, který společnost měla u GE Capital. Společnost se potýkala s výší likvidity a ukázalo se, že nedostala úplný a plně flexibilní úvěr, o kterém před třemi měsíci tvrdila, že potřebuje.
 
I když až do ledna nebudeme s jistotou vědět, jestli je tento maloobchodní prodejce ztracený případ, protože hospodářské výsledky budou publikovány na začátku prosince a první odhady prosincových prodejů až k jeho konci, akciový trh bude mít pravděpodobně jasnou představu o budoucnosti společnosti ještě před koncem roku. Proto je akcie RSH jednou z primárně sledovaných akcií na našem seznamu.
 
Enanta Pharmaceuticals (ENTA)
Enanta Pharmaceuticals Inc (ENTA) je jednou z dalších klíčových akcií, které se do konce roku vyplatí sledovat. Konkrétně do 21. prosince, což je pro společnost den s velikým D. Toho dne totiž má FDA (Food & Drug Administration) publikovat svoji závěrečnou zprávu o společnosti vyvíjeném léku proti žloutence ABT-450.
 
ABT-450 je inhibitor proteázy a byl vyvinut ve spolupráci se společností AbbVie Inc (ABBV). Lék je jedinečný v tom, že je podávaný orálně a nemá vedlejší účinky pro genotyp 1 HCV. Lék vykazuje trvale míru virologické úspěšnosti 90 %, nebo lepší za 12 týdnů a 24 týdnů od podání. 
 
I když to nezaručuje schválení, je dobré vědět, že FDA poskytla společnosti ENTA grant pro přednostní posouzení účinnosti terapie.
 
Sears Holdings Corp (SHLD)
Sears Holdings Corp (SHLD) sice posunula oznámení o svých hospodářských výsledcích o týden, ale na očekávání trhu to nic nezměnilo. 
 
Lépe řečeno čtvrtletní výsledky společnost Sears Holding, ani vlastníky jejich akcií vůbec nezajímají. Mnohem zajímavější a také mnohem důležitější je z tohoto pohledu účetní rozvaha, která se proměňuje s tím, jak společnost rozprodává své části, jen aby vydrželo co nejdéle to, co zatím vypadá jak pyrotechnická zábava v pálení hotovosti.
 
Stejně zábavné, jako sledování této pomalu se sunoucí trosky, bude také vystoupení CEO Eddie Lamperta, který před své akcionáře určitě vystoupí s čerstvými omluvami a recyklovanými plány do budoucna. 
 
Ať už to dopadne, jak chce, může se vyplatit dát si SHLD na seznam akcií určených ke sledování.
 
BioCryst Pharmaceuticals, Inc. (BCRX)
Enanta Pharmaceuticals není jedinou biotechnologickou firmou, která v prosinci zkouší své štěstí. BioCryst Pharmaceuticals, Inc. (BCRX) také očekává 23. prosince důležité rozhodnutí. FDA oznámí své rozhodnutí ohledně léku společnosti BCRX na chřipku Rapivab (peramivir).
 
Vlastníci akcií BCRX by mohli být v klidu, protože stejný lék byl schválen v roce 2010 v Japonsku a v Koreji a ohledně dalšího jeho vývoje se neobjevily žádné zprávy o potížích.
 
Akcie společnosti BioCryst Pharmaceuticals určitě patří na seznam sledovaných akcií do konce roku, protože pokud by byl její lék schválen, byl by na území USA prvním a jediný jednorázový intravenózně podávaný lék proti chřipce.
 
Walgreen Company (WAG)
Poslední, ale nikoli nejhorší. BioCryst Pharmaceuticals není jedinou společností, která 23. prosince přijde s nějakým oznámením. Bude to jedno z nejvíce nekonvenčních oznámení čtvrtletních hospodářských výsledků v tomto roce. Walgreen Company (WAG) publikuje své čtvrtletní výsledky den před otevřením trhů.
 
Dva dny před vánoci je pro investory skoro nemožné sledovat nějaké zprávy a to je také jeden z důvodů, proč bychom si měli na seznam akcií, měli připsat také společnost WAG.
Podle posledních zpráv očekává prodejce léků zisk na akcii ve výši 75 centů a příjmy ve výši 19,3 miliard USD.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: James Brumley
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.