Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 06.05.2013

Ikona tradingu Alan Farley. Část třetí, závěrečná.
Alan Farley je americký trader s americkými indexy, který u nás v Praze na money expo 2013 popisoval svou metodu obchodování. Na trhu vydělává už hezkou řadu let s jednoduchým swingovým tradingem. Jak jsem již naznačil v předchozím článku, je to spíše schopnost kouknout se na graf, a říct: "Teď to půjde nahoru, protože z toho mam dobrý pocit" než nějaký pevný algoritmus. Trendové čáry, supporty a resistence určují místa, kde se cena bude rozmýšlet, kde budou probíhat boje, ale na to, abychom řekli kam se to nakonec vydá, potřebujeme zkušenosti, a ty Alan Farley zcela určitě má. Tomuhle čtení z grafů on říká Type reading /tedy "čtení pásky"/, bavíme se tedy hlavně o krátkodobějším obchodování, řádově desítky minut až hodiny.

Mluvil o změnách, které za svou obchodní kariéru zažil, a dozvěděli jsme se, že se změnilo snad všechno, kromě validity starých modelů technické analýzy. Tvrdí, že trhy jsou dnes stejné jako ty před 100 lety, a zároveň také, že se trhy radikálně změnily za posledních několik desetiletí. Trhy se vůbec nezměnily v tom smyslu, že jsou tvořeny iracionálními obchody, principem nabídky a poptávky a je možné je číst pomocí technické analýzy. Změnily se v tom smyslu, jsou dnes volatilnější, a obsahují mnohem víc šumu /noise/.Tuhle informaci bych považoval za takovou dominantu z money expo. Nikdo nepoužíval příliš sofistikované metody. Vždycky to byla jednoduchost a zkušenosti.

Čtěte dále:
Ikona tradingu, Saverio Berlinzani a jeho trojúhelníková arbitráž z moneyexpo 2013 aneb detaily skutečného obchodování. Část první.
Ikona tradingu aneb jak obchoduje Američan Jimmy Young. Část druhá.

Když jsem se pana Farleyho ptal, proč je takový odpůrce objemů, řekl mi, že nepotřebuje další informace, že další informace by ho jenom zbytečně zdržovaly. Ve své knize "The Master Swing Trader" argumentuje, že objemy dnes nejsou validní, kvůli existenci rychlých obchodních robotů a protože obchody velkých hráčů zcela zanikají v šumu právě obchodních robotů. Objem mu dá informaci pouze o tom, že se něco děje, a to už ví z cenové akce. Když se cena blíží k nějaké hranici, už ho zkrátka nezajímá jestli jí to prorazí nebo ne, on si na to prostě vsadí. Vsadí si tedy v ideální čas, na ideální příležitost, a buďto to vyjde, nebo ne. Skutečnost, že už je na trhu ve velmi kladných číslech více než 20 let docela jasně říká, že je tahle metoda funkční. Dokonce i existenci smart money bere v potaz, a je schopný manipulace vyčíst z cenové akce.

Zaujal mě také způsob, jakým se připravuje na obchodní seanci. Každý den považuje za nový, a z předchozího dne si vezme minimum informací o dynamičnosti trhu. Předchozí den ho zajímá z pohledu technické analýzy, ale náladu na dnešek očekává na základě asijské a evropské seance.

Protože už nějaký čas učí nové tradery, na svém webu www.hardrightedge.com, který mohu mimochodem jedině doporučit, mohl návštěvníkům money expo popsat základní chyby, kterých se většina traderů dopouští. Všichni nováčci přeceňují své schopnosti, riskují příliš velké procento na obchod, a zřídka jsou schopní se poučit ze svých chyb, což je důkaz toho,že i žáci velmi dobrého obchodníka, který ve svých knihách a na seminářích učí strategii tak jak funguje často nejsou schopní vydělávat. Tuhle skutečnost jsem už slyšel několikrát, a znamená to jenom, že většina bude vždycky prodělávat. Berme to jako motivaci, která říká, abychom se připravovali.

David Schlögl pro www.akcieatrhy.cz


 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.