Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Index BBC Global 30 naznačuje, že rostoucí trh ještě nekončí
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 12.05.2016

Index BBC Global 30 naznačuje, že rostoucí trh ještě nekončí
Index BBC Global 30 je považován za měřítko toho, jak si vede světová ekonomika. Kombinuje ekonomické informace z 30 největších světových společností. Pokud index klesá, naznačuje to skutečnost, že si světová ekonomika nevede dobře.


 
Na ročním grafu můžeme vidět, že globální ekonomika je zaplavována rychlými penězi, které ženou akcie společností a tedy i světovou ekonomiku vzhůru. Po poklesu na úroveň 7200 došlo opět k růstu a krátkodobý výhled vypadá růstově. Není pochyb o tom, že tento ekonomický růst je iluzorní, ale naříkání ještě nikdy nikomu nepomohlo vydělat peníze. Investoři by se měli zaměřit na to, co se opravdu děje a jak většina interpretuje data. Většinu nezajímá, že jste plni obav z budoucího vývoje. Pokud se dav vrhne jedním směrem, je obtížné ho zastavit. To, že máte ohledně dalšího vývoje pravdu, vám nepomůže vydělat peníze, protože dav nezajímá, co si o problému myslíte. 

 
Dlouhodobý graf naznačuje, že na indexu dochází ke konsolidaci. Dokud se hodnota grafu nepřiblíží k úrovni 6600, zůstává výhled rostoucí. Tento vývoj lze interpretovat i tak, že nyní dochází k vytváření základny pro odraz a růst směrem k úrovni 8400. Ideální vývoj by byl pokles k úrovním 7100 až 7200, s možným přestřelením k úrovni 6900 a poté odraz směrem vzhůru. 
 
Tento index názorně ukazuje, že i když jsou veškeré ekonomické údaje předmětem manipulace, finanční trhy se chovají tak, jako by to všechno byla pravda a situace byla naprosto reálná. Jako i v tomto případě, čím větší bude konsolidace, tím lepší příležitost k nákupu vznikne.

Hrací plán

Jak v případě indexu BBC Global, tak v případě indexu Dow Jones platí, čím silnější bude korekce, tím lepší příležitost k nákupu vznikne. Oba indexy zatím míří vzhůru a nic nenaznačuje, že by se trend měl změnit. V současné době jsou trhy překoupené, takže okamžitý nákup není vhodný. Investoři by měli chvíli počkat, až trh upustí trochu páry a teprve potom dodat trhům nějakou tu likviditu. 
 
Nyní trhům vládne volatilita. Od srpna minulého roku do května tohoto roku index Dow Jones prošel 7000 bodů. Je jen otázkou času, než se silná volatilita uklidní. Zatím je potřeba vyčkat, dokud zvěstovatelům krachu nedojde vzduch a nepřestanou vykřikovat své obavy z konce světa, stejně jako tomu bylo v srpnu 2015, lednu 2016 a při každém menším poklesu.
 
 
 
Zdroj: Sol Palha
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.