Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Index S&P 500 osciluje okolo rekordních hladin, některé akcie zůstávají daleko vzadu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 06.05.2015

Index S&P 500 osciluje okolo rekordních hladin, některé akcie zůstávají daleko vzadu 
Společnost poskytující hypoteční a akciový servis, Walter Investment Management (WAC) a společnost provozující vrtání studní pro ropu a zemní plyn WPX Energy (WPX) se propadly o víc jak polovinu. Walter a Barrick Gold se propadly během posledních dvou let, WPX to stihla během srpna. Keith Trauner, manažer obecního fondu GoodHaven (GOODX), tvrdí, že rychlý propad může vést k rychlému odrazu. Nicméně GOODX na tom také naní dobře. 
 
Fond založili Larry Pitkowsky a Keith Trauner, který dříve pracoval v hodnotově orientovaném fondu Fairholme (FAIRX). Podle společnosti Morningstar byl fond GoodHaven v roce 2012 byl mezi 5 % nejvýkonnějšími fondy podobného typu. Fond si tehdy vybral proti všeobecnému přesvědčení společnosti jako Spectrum Brands (SPB). Nicméně během dvou posledních let se výkonnost fondu propadla dolů. Stalo se to mimo jiné proto, že prudce rostoucí trh dává přednost indexovým portfoliím. GoodHaven má ve svém portfoliu větší množství nepopulárních akcií a má daleko k indexovému portfoliu. 
 
„Jsme ten nejlepší fond s momentálně nejhorší výkonností,“ říká Trauner. Nicméně i přes současné potíže doporučují k nákupu tyto společnosti:
 

Walter Investment Management

Společnost poskytuje hypoteční služby. Mnoho hypoték od bank a dalších věřitelů je rizikových. Akcie společnosti se propadly v důsledku obav, že regulační orgány budou požadovat vyšší kapitálovou přiměřenost hypotečních služeb. Nicméně současná dohoda mezi WAC a společností Fannie Mae naznačují, že tyto obavy byly přehnané. 
 
Spekulující na růst mohou sázet na to, že společnost se vystavuje jen malému riziku při výběru poplatků a také že Walter dosahuje lepšího výběru, než většina bank. Credit Suisse ohodnotila akcii kritériem Outperform s cílovou roční cenou na hodnotě 30 USD. Současná hodnota se pohybuje okolo 18 USD. Společnost dlouhodobě dosahuje zisku na akcii mezi 3 až 4 dolary. Na cílovou cenu mezi 30 až 35 USD se může dostat „poměrně jednoduše“, tvrdí Pitkowsky. 
 

Barrick Gold

Barrick Gold byl postižen propadem cen zlata a také vlastními problémy. Společnost utratila 15 miliard dolarů na dva projekty. Jedním bylo vybudování dolu v oblasti Pascua-Lama na hranicích mezi Chile a Argentinou a druhým bylo převzetí australské společnosti Equinox, která vlastní doly v Zambii a Saudské Arábii. Pascua-Lama zatím není v provozu a Barrick také zastavil těžbu v Zambii, protože tamní vláda zvýšila těžební poplatky. Tyto dva projekty snížily hodnotu Barrick o 14 miliard USD a zatížily společnost dluhem ve výši 10 miliard USD. 
 
Nicméně společnost vlastní atraktivní doly a v minulých letech vyměnila vrcholový management. Nový generální ředitel John Tornton, bývalý bankéř Goldman Sachs klade důraz hlavně na osekání provozních výdajů. Může se cena akcie zdvojnásobit? Pokud cena zlata vzroste o 150 dolarů, a když začne působit politika Johna Torntona je to klidně možné, říká Pitkoowsky. Zlato se v současnosti obchoduje okolo 1200 dolarů za unci. Před dvěma lety to bylo 1600 dolarů za unci zlata. 
 

WPX Energy

WPX Energy, vznikla před třemi roky odštěpením od Williams Cos. (WMB) a věnuje se projektům v oblasti Marcellus Shale v Pensylvánii. Společnost se také zaměřuje na pánev Piceance  v severozápadním Coloradu, pánev San Juan v Novém Mexiku a také pánev Williston v Severní Dakotě. Zemní plyn tvoří tři čtvrtiny majetku společnosti, nicméně společnost v následujících pěti letech chce těžit více ropy než zemního plynu. 
 
Ceny ropy a zemního plynu jsou v těžkém propadu, ale Trauner a Pitkowsky zdůrazňují, že velké vrtné projekty jsou odloženy a přebytek produkce se snížil. Společnost v minulém roce jmenovala novým výkonným ředitelem Ricka Muncriefa, který má pověst uvážlivého manažera, který dohlíží na výdaje. Společnost má v současné době hotovost a může si dovolit čekat, až její konkurenti začnou levně odprodávat svůj majetek. Cena akcie se může rychle zotavit, když půjdou ceny energií opět nahoru. „Cena na úrovni 26 dolarů se jeví poněkud podhodnocená,“ říká Trauner. V současné době se cena akcie pohybuje okolo úrovně 13 dolarů. 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Barrons


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.