Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 20.10.2014

Investiční tipy očima českých analytiků
Pro tipy na zajímavé investiční příležitosti jsme se opět vydali mezi ty, kteří denně studují finanční analýzy a píší různá vyjádření a komentáře týkající se obchodování na kapitálových trzích.
 
1/ Napadá Vás nějaký konkrétní investiční tip (akcie, komodita, měna, certifikát, apod.), který nabízí atraktivní zhodnocení a zároveň nízké riziko a přijatelnou likviditu? 

2/ Představte si, že byste dostal k dispozici 10000 USD a měl byste vybrat dvě až tři akcie obchodovatelné na americké burze. Jaké byste vybral? (investiční horizont 6 měsíců - 1 rok)


Richard Koza, managing partner ATWEL International, s.r.o.
 
1/ V řádech dnů až týdnů bych osobně nakupoval akcie AAPL nebo PNW
 
2/ Pro nákupy v řádu jednoho roku je těžko odhadovat, ale zdá se, že dobrou perspektivu mají akcie AAPL a FB, z pohledu rozumného výnosu při relativně nízkém riziku pak i ETF akcie SRV.
 
Aleš Prandstetter,
 investiční stratég ČSOB Asset Management


1/ Nejdůležitější a zcela zásadní finanční rozhodnutí v životě každého, kdo myslí na budoucnost, je rozhodnutí opustit zdánlivě klidné vody spořicích účtů a začít investovat. Ať již do nemovitostí, akcií, zlata nebo dluhopisů, ať již prostřednictvím přímého nákupu nebo prostřednictvím fondů. Při dodržení základních principů správného investování je to rozhodnutí, které má poměrně značné šance velmi pozitivně ovlivnit finanční situaci člověka v budoucnosti. Pokud se nebojím krátkodobých ztrát a mám dostatečně dlouhý investiční horizont, pak lze klidně investovat do akcií obecně. A mně osobně se líbí americké technologické firmy, protože si myslím, že zůstanou lídrem oboru a mají vysoký potenciál. 
 
2/ Vybrat dvě či tři akcie firem a ještě s tak krátkým investičním horizontem je čirým hazardérstvím s penězi. Pokud bych chtěl opravdu investovat, pak můj investiční horizont by se musel zásadně prodloužit (u akcií na minimálně pět let) a navíc vložit prostředky do více titulů, ideálně prostřednictvím fondu, ať již indexového či aktivně spravovaného. Takže já, protože můj investiční horizont je více než 20 let (byly by to úspory na důchod), bych dané prostředky zčásti zkonvertoval do korun a dal do akciového fondu, který zajišťuje měnové riziko (třeba ČSOB akciový mix). Zbytek bych zainvestoval v dolarech do amerických akcií, protože věřím v dlouhodobou výkonnost firem v USA (například prostřednictvím fondu KBC Equity Fund America). Statistika mi napovídá, že po oněch dvaceti letech bych mohl do důchodu odcházet s miliónem. 


Karel Kabelka, manager Grant Capital

 
1/ odpověď na Vaši první otázku není vůbec jednoduchá. S přihlédnutím ke zmíněným parametrům (investiční  horizont v řádu dnů,  nízké riziko a atraktivní zhodnocení) nevidím aktuálně na trhu žádný prostor, kde by se dalo cokoliv rozumného realizovat. Pokud bych vyloučil podmínku nízkého rizika, dá se velice slušně „otáčet“ na ETF fondech na volatilitu (VXX a UVXY), případně na ETF fondech navázaných na plyn (UGAZ a DGAZ).
 
Připomínám, že nárůst indexu strachu – VIX, je enormní (za posledních 5 dnů se jedná o 100%) a všichni konzervativní investoři by nyní měli stát mimo trh a čekat na nákupní příležitosti.
 
2/ S výhledem na uklidnění situace bych 1/3 portfolia alokoval do titulu (XIV – pokles nervozity na trzích), 1/3 do farmaceutické společnosti (ETRM – lék proti obezitě) a 1/3 do energetické společnosti (CHK – těžař mimo jiné břidlicového plynu).
 

Jiří Zendulka,
analytik BHS

1/ Pokud bych měl na otázku odpovědět ve vztahu dle mého k nejdůležitějšímu „požadavku“ nízkého rizika, asi bych se poohlédl po akciích na domácím trhu. Pokles zatraktivnil akcie pojišťovny VIG. Dále bych zmínil o téměř „plnou“ dividendu korigující akcie PEGAS, které vzhledem k expanzi byznysu stále nabízejí „příběh“růstového hospodaření. Vzhledem k očekávané dividendě (min. 230 Kč) i lepšícímu se byznysu se po kurzovém poklesu zpět zatraktivnily akcie KB. 
 
2/ Vybrat emise je vždy nutné v závislosti na preferencích klienta ve vztahu především riziku či orientaci např. na dividendově zaměřené tituly. Bez přihlédnutí k těmto faktorům bych za současné situace v daném horizontu zřejmě zvolil tituly z různých sektorů a s možným „divočejším“ vývojem. Z ropného sektoru SeaDrill (SDRL), z telekomunikačního T-Mobile US (TMUS) a z moderního typu byznysu solární SolarCity (SCTY).

Redakce: www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.