Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.12.2014

Investujte jako Warren Buffett do těchto tří akcií


/div>
Buffett dělá to, co učí, takže jestli se chcete podílet na Buffetově výběru akcií, můžete investovat do těchto tří, které se nacházejí momentálně ve vlastnictví Buffetových společností.
 
Warren Buffett je podle naprosto všech kritérií největší rockovou hvězdou investičního podnikání všech dob. Jeho investiční společnost Berkshire Hathaway (BRK.B, BRK.A) přináší investorům štěstí již skoro 50 let. Buffett sám je druhým nejbohatším mužem v USA.
 
„Čaroděj z Omahy“, jak se Buffettovi říká, nedosáhl svého úspěchu za pomoci štěstí, jeho úspěch je výsledkem pečlivého a disciplinovaného zaměření na nákup akcií, které pak bude prakticky „vlastnit navždy“.
 
Buffett byl po dlouhou dobu okouzlen exkluzivními akciemi (blue-chip), zvlášť když se ceny akcií nacházely pod hodnotou společnosti. Buffettovo portfolio v celkové hodnotě 108 miliard zahrnuje taková mega jména, jako je  The Coca-Cola Co (KO), Wells Fargo & Co (WFC) a International Business Machines Corp. (IBM). Ve skutečnosti tvoří tyto exkluzivní akcie: KO, WFC, IBM a American Express Company (AXP), přibližně 63 % vlastnictví celého holdingu Berkshire Hathaway. 
 
Nicméně by se mohli investoři poučit od Warrena Buffetta ve výběru i méně hodnotných akcií a získat tak něco z jeho čarodějnických kouzel. Při zkoumání výběru akcií pro akvizice do jeho fondu se mohou investoři dovědět mnoho věcí o tom, jak vybírat akcie z dlouhodobého investičního horizontu.
 
Pokud chcete investovat jako Buffett, nabízíme vám tři akcie z jeho portfolia a k tomu nádavkem pár „Buffettových aforismů“.
 
Chicago Bridge & Iron Company N.V. (CBI)

„Buďte ustrašení, když ostatní jsou chamtiví a buďte chamtiví, když ostatní jsou ustrašení.“
 
Výkonnost za poslední rok: -35 %
 
Podíl ve fondu Berkshire: 580 963 262 USD (0,6 % portfolia).
 
Ačkoli analytici hodnotí 125 let starou energetickou společnost negativně, je pravdou, že společnost pokořila odhady analytiků ohledně zisků ve třetím čtvrtletí. Zisk ve třetím čtvrtletí dosáhl 1,51 USD na akcii. Příjmy ve výši 3,38 miliardy dolarů však nedosáhly na odhady analytiků.
 
Účetní obavy a obavy o cash flow se objevily v souvislosti s letošní akvizicí společnosti Shaw Group ve výši 3 miliard USD. K tomu je třeba dodat, že koupená společnost Shaw přinesla CBI vládní zakázky a zakázky pro energetické společnosti. CBI má nyní rozpracované zakázky za 31 miliard USD a očekává čtyři další kontrakty z listopadu. 
 
I když má mnoho investorů obavy ohledně poklesu CBI, určitě to není případ Warrena Buffetta. Ten ji určitě neprodá, protože z jeho pohledu se mu akcie v současné době jeví přeprodaná. CBI se obchoduje s P/E menším než 10 a poměr P/E vůči růstu je na úrovni 0,62. To znamená, že akcie je v současné době podhodnocená a podhodnocená asi ještě chvíli podhodnocená zůstane.
 
USG Corporation (USG)

„Náš přístup je profitovat raději z malého počtu změn, než z velkého.“
 
Výkonnost za poslední rok: +4 %
 
Podíl ve fondu Berkshire: 1 147 439 311 (1 % z portfolia).
 
Warren Buffett má radost ze dvou zdánlivě protichůdných aspektů tohoto 110 let starého výrobce sádrokartonových desek, společnosti USG Corporation (USG): Je to nudná společnost, ale je také otevřena změnám.
 
Pokud máte důvěru v oživení stavebnictví v USA, pak je akcie USG hodna úvahy. Největší severoamerický výrobce sádrokartonu pokračuje v rozvoji svých tří priorit. Další růst výroby a distribuce v celé Severní Americe, inovační zaměření na doprovodné produkty a diverzifikace v důsledku pronikání na rozvojové trhy.
 
Tato snaha vedla USG v minulém roce k uzavření dohody o společném podniku s účastí 50/50 s australskou společností Boral Ltd. Tento společný podnik má proniknout na trhy v Asii, Austrálii a na Středním východě.
 
Buffettův vztah s akcií USG nebyl jen samé úsměvy a radost. Cena akcie například utrpěla značné ztráty v letech 2000 a 2008. Nicméně pokud se stavební průmysl v příštím roce rozběhne, určitě se vlastnictví této akcie vyplatí.
 
USG má budoucí P/E na úrovni okolo 15, což znamená, že společnost se nyní nachází na spravedlivé ceně. Nicméně PEG na úrovni 0,45 znamená, že akcie může být z hlediska budoucího růstu podhodnocená. 
 
DaVita HealthCare Partners Inc (DVA)

„Pokud nejste ochotni vlastnit akcii nejméně deset let, ani nezkoušejte ji vlastnit deset minut.“
 
Výkonnost za poslední rok: +18 %
 
Podíl ve fondu Berkshire: 2 869 664 064 USD (2,6 % z portfolia).
 
Na první pohled je překvapující, že „čaroděj z Omahy“ naskakuje do vlaku investic do zdravotní péče. Ale stačí se trochu ponořit pod povrch a uvidíte, že investice Warrena Buffetta do společnosti DaVita HealthCare Partners Inc (DVA) je plně s jeho preferovanou strategií hledání skutečné hodnoty. DVA se nepotácí na hraně biotechnologického výzkumu, ale je to jeden z největších poskytovatelů dialýzy v USA. Stárnoucí poválečná generace bude v následujících deseti letech zcela jistě potřebovat dialýzu ve zvýšeném počtu. 
 
Společnost DVA vlastní víc jak 2150 dialyzačních center v USA a 87 je provozováno s partnery z Číny, Indie, Německa a na Středním východě. DVA je atraktivní společnost pro investory hledající hodnotu. DVA také expanduje do průmyslu nemocnic svým partnerstvím se společností Centura Health se sídlem v Coloradu.
 
V průběhu minulého měsíce oznámila společnost DVA příjmy na akcii ve výši 90 centů. Celkové příjmy dosáhly 3,25 miliard USD. To bylo v souladu s očekáváním analytiků, nicméně prodeje byly vyšší, než analytici očekávali. I když budoucí P/E se pohybuje na úrovni 20 a PEG je na úrovni 2,5, což je víc než je investor obvykle ochoten akceptovat, pořád jsou tyto hodnoty relativně nízké vzhledem k obrovské síle, která bude podnikání společnosti DVA tlačit kupředu.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Susan J. Aluise
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.