Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 29.05.2013

Jak dělat domácí úkoly
Představme si, že otevřela burza, je 15:45 a máme připravený vstup do longu. Co bychom měli v takové chvíli znát? Zkuste si napsat stručný seznam těch nejdůležitějších věcí...

Tohle je oblast, která může nést a velmi často nese naprosto zbytečné chyby. Jim Dalton tvrdí, že se setkává s manažery fondů, kteří sem tam na něco zapomenou a kvůli tomu přijdou o 20 milionů dolarů. V tradingu není moc chytré zapomínat, protože to často zbytečně stojí hodně peněz, a přitom by stačilo dodržovat pár jednoduchých pravidel. Pojďme se podívat na pár věcí, které považuji za důležité před vstupem do obchodu.

Co hýbe trhem?

•    Fundamenty
     o    Není trh pod vlivem silné zprávy?
     o    Reaguje trh na zprávy racionálně nebo jsou v trhu smart money?
     o    V kolik vyjdou zprávy( o nezaměstnanosti, změna úrokové míry,...)?

•    Technika
     o    Kde se trh nachází v rámci choppu?
     o    Kde v rámci trendu?
     o    Jak daleko je od významných hranic?

•    Panické reakce obchodníků; dav se snaží zbavit svých pozic
•    Málo rozhodnosti; trh balancuje v rámci konsolidující oblasti
•    Směr je jasný, všichni nadšeně nakupují/prodávají
•    Proběhla v trhu akumulace?
     o    Musí také proběhnout distribuce

Analýza od nejvyššího TF

Je potřeba si uvědomit, že pokud chceme obchodovat na nízkém TF, musíme znát to, co se děje výše. Je sice pravda, že "musíme" je velmi kontroverzní, ale jde právě o kontext, který nám pomůže rozumět trhu. Ve chvíli, kdy něčemu rozumíme, nebojíme se neznámého, a emoce s námi tolik nepohnou. Proto pro svůj trading můžeme každou neděli obětovat dvacet minut, vytisknout si měsíční graf, a nalepit si ho vedle monitoru, abychom byli neustále v obraze. Samozřejmě nevstupuji na intradenním grafu do obchodu na základě toho, co se děje na vysokém TF, ale trh se chová úplně jinak když je v tříletém trendu, než když se z tohoto trendu přelévá do choppu a obráceně.

Trh se nechová podle přesných pravidel, ale běžný obchodní den (tj. bez významných zpráv, a akcí smart money) má svá specifika. Z pohledu fundamentů a akcí smart money je každý den, který tyhle události neobsahuje skutečně stejný, ale ne z pohledu techniky.

Technika nám může napovědět, jaký bude mít dnešek charakter. A je tedy potřeba analyzovat jeden instrument od shora dolů, abychom chápali celou strukturu. Technická příprava na obchodování by měla zahrnovat všechny důležité čáry, tj. kanály, trendové čáry, supporty a resistence nebo i další nástroje jako fibonacciho úrovně atd. Není nic více frustrujícího než po tom, co nás trh vyhodí na stopce zjistit, že to bylo kvůli tomu, že jsme si nenakreslili čáru. Je to zbytečné, a řešení zabere chvíli.

Stejně tak je dobré mít povědomost o tom, kdy bývají obchodníci aktivní a kdy ne, o tom jsme si řekli v: Víte kdy nejlépe nakoupit akcie? Nabízíme komplexí rozbor načasování.

Dále je možné připravit si jednoduchou statistiku průměrného pohybu v rámci session, v rámci dne, v rámci týdne atd. abychom věděli, kolik volného prostoru ještě trh má a tak si rozumně nastavili výběr zisků. S tím úzce souvisí objemová analýza. Kolik je v trhu peněz? Kdo tam asi obchodoval? Důležitý je zejména předchozí den, který samozřejmě nedeterminuje směr na dnešek, ale nabízí nám představu o tom, jak se trh chová a po včerejšku následuje ta vůbec nejdůležitější věc, a to je noční session. Její struktura napoví hodně o tom, co bude dál.

Závěrem bychom snad měli ještě zdůraznit, že většině obchodníků utíká hodně peněz, protože považují přípravu za ztrátu času. Není tomu tak. V tradingu doslova platí, že dobrá příprava nám ušetří peníze.

David Schlögl pro www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.