Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Jak je na tom VIX
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.09.2016

Jak je na tom VIX
Podívejme se na to, jak je na tom index VIX. Index VIX se někdy také nazývá index strachu, protože vyjadřuje volatilitu akciového trhu. Čím je vyšší index, tím je to horší pro akcie. Následující graf ukazuje vývoj indexu za posledních 16 měsíců.
 
Při pohledu na graf si můžeme povšimnout několika věcí.
 
1. Převládající trend je dolů. Každý následující vrchol je nižší, než ten předchozí. Pokles indexu koreluje s růstem akcií a růst indexu koreluje s jejich poklesem.
 
2. Poslední vrchol prorazil resistenci, což pro budoucnost není příznivé znamení.
 
3. Nevíme jistě, jestli se index bude pohybovat vzhůru, ale z historického hlediska by měl v následujících dnech dokončit svůj pohyb směrem vzhůru. 
 
4. Spodní čára podpory nebyla proražena a to by mohlo být pro následující dny nebezpečné.
 
 

 
Zdroj: Marty Chenard 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.