Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 03.10.2013

Jaké akcie nakupovat když nemá americká vláda peníze na provoz?
Nejhorší výsledky v roce 2013 měli investoři, kteří investovali v souladu s ustálenými pořekadly a rčeními, která obvykle určují chování trhu.

Hindenburg Omen: Pomsta Hindenburgu – prodejní signál, který přichází během výročí katastrofy vzducholodi Hindengurg a který obvykle sráží cenu akcií. Prodejní signál se objevil 5. dubna, ale akcie jsou letos výš o 9 %. Všechny prodejní signály, které se objevily během posledních 6 měsíců byly falešné a trhy jsou dnes výš.

Sell in May and go away: V květnu prodej a vem si dovolenou - index S&P500 je od 1. května výš o 7 %.

Sell Rosh Hashanah, buy Yom Kippur:
Prodej na židovský svátek Rosh Hashanah a a nakupuj na Yom Kippur – letos to neplatí. Akcie jsou výš o 2 %.

Září je pro akcie pohromou: ani toto rčení letos neplatí. I když koncem září došlo k oslabení, během září trhy vzrostly o více než 3,5 %.

Nyní přichází další obavy. Říjen je pověstný svými prudkými propady v letech 1929, 1987, a nejhorší pád proběhl v září 2008. Vzhledem k tomu, že v důsledku neschválení zvýšení dluhového stropu nemá americká vláda peníze na provoz, tu máme další potenciální propad.

Simon Baker ze společnosti Baker Ave Asset Management říká, že rád nakoupí všechny akcie, které mu investoři prodají. „Během posledních 18 měsíců udělal chybu každý, kdo nebyl v akciích na long.“ Baker nemá nic proti nutkání částečně vybrat nějaké zisky, ale ochotně se vrhá do rizika, že akcie nadále porostou.

„Pokud mají investoři dojem, že v následujících měsících bude v trhu zvýšená volatilita, mohou zamířit na rozvíjející se trhy,“ říká Baker. Fond rozvíjejících se trhů iShares MSCI Emerging Market ETF (EEM) poklesl od začátku roku o 8 % a jeho volatilita je mnohem vyšší, než volatilita trhu v USA.

Kdo by chtěl zůstat na americkém trhu, ať nakupuje Cisco (CSCO), Apple (AAPL) a akcie sociálních médií, jako Facebook (FB) and LinkedIn (LNKD), které upřednostňuje Baker. Tvrdí, že nákupy po poklesu by měly přinést zisk díky předpokládanému růstu do konce roku.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jeff Macke, yahoo.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.