Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 12.12.2013

Je čas osedlat si Japonskou stimulační bublinu.
Trvalo to 25 let, ale po proražení historického maxima z roku 1989 se Nikkei 225 (^N225) zřejmě chystá na velké věci.


 
Aby však získal svůj původní lesk, stále by bylo potřeba, aby svoji výkonnost minimálně zdvojnásobil. Index v roce 2013 vzrostl o 43 % a během dvou let o 80 %. Mark Luschini z firmy Janney tvrdí že země vycházejícího slunce si vypůjčila fiskální nápad z USA a přetvořila ho pro své potřeby.

Pod vládou premiéra Šinzó Abe a jeho plánu, který se běžně nazývá podle jeho jména Abenomika se Japonsko pokouší nastartovat hospodářský růst pomocí masivních stimulů a inflace. Podle publikovaných dat z tohoto týdne se však ukazuje, že růst je méně robustní, než se čekalo a byl spíše nárazový. Bez ohledu na hospodářství však japonské akcie rostou. Japonci jsou „celí pryč z centrální banky“ říká Luschini. Myslí tím velikost rozvahy Japonské centrální banky vzhledem k HDP, které překonává svojí agresivitou stejný ukazatel v USA.

Čtěte dále:
Měny z pohledu klasické technické analýzy

Japonské nadnárodní firmy dostávají díky slabému jenu a obrovským daňovým úlevám silnou podporu. Co však dělá investorům starosti je udržitelnost. Dlouhodobí investoři byli v posledních deseti letech svědky více než jednoho selhání ekonomického zotavení. Země stále čelí vysilujícím dluhovým problémům a rychle stárnoucí populaci. Tyto problémy nejsou snadno vyřešit pomocí měnové manipulace.


 
Přes tyto výhrady si Luschini stále myslí, že zde existuje prostor pro další růst indexu Nikkei 225. Investice do tohoto růstu by však měly být zajištěny proti poklesu. Dává radu, aby investoři neinvestovali prostřednictvím jednotlivých společností, ale mohli by vstoupit do ETF fondu WisdomTree Japan Hedged Equity (DJX). Tento fond zajišťuje investice proti poklesu japonského jenu vůči dolaru.

„Nechcete přeci přijít o hezký zisk díky kurzovému riziku mezi Japonským jenem a USD,“ říká Luschini.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: finance.yahoo.com/Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.