Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 14.08.2014

Je Dow se 17000 nebezpečně vysoko? Část čtvrtá závěrečná.
Johnson & Johnson (JNJ)
Johnson & Johnson, spolu se svými dceřinými společnostmi, se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem řady produktů v oblasti zdravotní péče. Společnost provozuje 275 provozních společností v 60 zemích, včetně Spojených států.


 
 
Caterpillar Inc. (CAT)
Caterpillar Inc. vyrábí stavební a důlní stroje, motory na naftu a zemní plyn, průmyslové plynové turbíny a dieselové lokomotivy.
 
 


 
 
American Express Company (AXP)
American Express Company, se svými dceřinými společnostmi, služby kreditních platebních karet a služby pro spotřebitele a firmy související s cestováním. 
  
 
 
McDonalds Corp (MCD)
McDonald Corporation provozuje prostřednictvím franšízy restaurace McDonald v přibližně 100 zemích po celém světě. Restaurace společnosti nabízí standardní menu v různých cenových kategoriích.
  
 
 
The Boeing Company (BA)
Boeing Company, spolu se svými dceřinými společnostmi, podniká jako celosvětová letecká společnost. Zaměřuje se hlavně na výrobu letadel. 
  
 
 
United Technologies Corp (UTX)
United Technologies Corporation poskytuje technologické produkty a služby pro stavební systémy a letecký průmysl po celém světě.
  

 
 
 
 
Merck & Co Inc (MRK)
Merck & Co, Inc, farmaceutická společnost, nabízí zdravotní péči prostřednictvím svých léků na předpis, vakcín, biologických terapií, léků pro zdraví zvířat a výrobků pro péči o spotřebitele. Společnost provozuje čtyři segmenty: Farmacie, Léky pro zvířata, Zdravotní péče a Spolupracující aliance, který zahrnuje vztah se společnosti AstraZeneca LP.
 
 

 
 
 
E.I. du Ponte (DD)
E. I. du Pont de Nemours and Company působí celosvětově a zaměřuje se na výrobky na bázi vědeckotechnického rozvoje. Působí v přibližně 90 zemích. 
  
 
 
Souhrn
I když index Dow Jones Industrial Average v současné době překonal hranici 17 000 bodů a vytvořil nové historické maximum, neznamená to automaticky, že je také současně nadhodnocený. 17 tisíc je jenom číslo, které znamená vyčíslení váženého součtu všech komponent. Číslo jako takové odráží cenu všech 30 součástí indexu. Pokud chceme zjistit, jestli je hodnota indexu nadhodnocená, nebo podhodnocená, musíme současně zjistit jaká je ziskovost všech 30 komponent a výhled ziskovosti do budoucna (fundamentální hodnoty) pro každou akcii z indexu. 
 
Byla provedena fundamentální analýza všech 30 komponent indexu s cílem poskytnout jasnou představu o reálné hodnotě na základě výnosnosti každé společnosti. Cílem této analýzy bylo poskytnout čtenáři komplexní pohled na relativní ocenění každé složky s cílem vytvořit si jasný názor na současný stav akciového trhu představovaného indexem DJI. 
Závěrem
 
Na základě fundamentální analýzy všech 30 komponent indexu DJI se dá konstatovat, že i když index dosáhl historických maxim, není nadhodnocený. Nejméně polovina jeho akcií se obchoduje na úrovni správného ohodnocení. Několik akcií je plnohodnotně oceněno a pouze asi čtvrtina akcií z indexu je mírně nadhodnocena. I když se index pohybuje na úrovni historického maxima, stále má dostatečný prostor k růstu do oblasti, kterou lze považovat za nadhodnocenou. 

Čtěte dále:
Je index Dow Jones se 17000 nebezpečně vysoko? Část první.
Je Dow se 17000 nebezpečně vysoko? Část druhá.
Je Dow se 17000 nebezpečně vysoko? Část třetí.


Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Chuck Carnevale
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.