Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 25.03.2015

Kakao – technická analýza
Kakao tvoří základ čokolády. Slovo kakao je odvozeno ze španělského pojmenování jihoamerického kakaovníku. Původ kakaa leží v oblasti řek Amazonky a Orinoka, kde se nyní rozkládají Kolumbie a Venezuela. Nicméně největší kakaové plantáže se nyní nacházejí v Západní Africe. Největším světovým producentem kakaa je Pobřeží slonoviny. 
 
Nyní se podíváme na technickou analýzu cen kakaa a začneme jako obvykle dlouhodobým ročním grafem. 

 
Kakao – roční graf
 

 
Na ročním grafu si nejprve zakreslíme klesající trendovou čáru spojující vrcholy v letech 1977 a 2011. Druhou logickou možností je zakreslení spodní rostoucí trendové čáry spojující vrcholy let 1965 a 2000. Vidíme, že cena vytváří masivní konsolidační strukturu, ve které se stále pohybuje. Nyní se cena pohybuje směrem dolů od horní resistence a je pravděpodobné, že dojde k jejímu otestování, než se cena vydá směrem dolů. 
 
Indikátor Parabolický stop a revers (PSAR) má poklesový charakter s body nad úrovní ceny. Horní bod by měl posloužit jako resistence, ke které cena dojde. Jeho úroveň se nachází na 3604 dolarech.
 
Indikátor Stochastic má nyní rostoucí charakter, ale nevypadá moc silně. Nebylo by překvapením, kdyby zamířil dolů.
 
Indikátor MACD má ještě stále rostoucí charakter, což je dáno umístěním modré čáry nad červenou, ale také vypadá unaveně.
 
Ještě si do grafu přidáme fibonacciho úrovně s maximem v roce 1965 a minimem v roce 1977. Vidíme, že minimum roku 2000 se nachází na 88,6 % a tedy se lze domnívat, že další minimum bude na úrovni 76,4 %. To je cenová úroveň 1429 USD. Může být i o něco nižší. 
 
Nedomnívám se, že by cena měla zamířit zpět k horní resistenci, spíš je pravděpodobný vývoj směrem k čáře dolní podpory, nebo kousek nad ní.
 
 
Kakao – měsíční graf
 

 
Cena po odrazu od spodní čáry Bollingerova pásu se zastavila na prostřední úrovni a poté se vydala opět dolů. Nyní to vypadá, že cena testuje toto předchozí minimum na úrovni 2669 USD. Pokud tato hranice vydrží delší dobu, bude to známka pokračování růstu.
 
Do grafu si také zakreslíme horní vodorovnou trendovou čáru na úrovni maxima roku 2014, tj. 3399 USD. Můžeme očekávat růst ceny k této oblasti a pravděpodobně také vytvoření falešného průrazu, než se cena vydá opět dolů.
 
Z roční analýzy známe hodnotu resistence indikátoru PSAR na úrovni 3604 USD. Můžeme tedy předpokládat, že cena utvoří závěrečný vrchol někde u této úrovně a také nad vodorovnou resistenci na úrovni 3399 USD.
 
Indikátor relativní síly (RSI) vytvořil své maximum na úrovni ročního maxima v roce 2014. Pokud vytvoří nový cenový vrchol klesající divergenci, bude to známka poklesu. Počkáme a uvidíme.
 
Indikátor Stochastic vypadá jako přeprodaný, takže jeho pohyb vzhůru by nebyl překvapením.
 
Po přidání klouzavých průměrů (100 denní červeně a 200 denní černě) vidíme, že zde existuje růstový trend, protože 100 denní klouzavý průměr se nachází nad 200 denním. Červená čára 100 denního klouzavého průměru také tvoří podporu pro možný pohyb dolů.
 
Když si přidáme fibonacciho vějíř, tak můžeme předpokládat, že ukončení růstového trendu nastane na čáře pod úhlem 38,2 %. Tato čára tvořila resistenci vrcholu v roce 2014. Poté by cena mohla zamířit dolů až k úhlu 88,6 %. 
 
Poslední indikátor, který si přidáme, jsou fibonacciho úrovně. Vrchol na úroveň maxima z roku 2011, minimum na úroveň roku 2000. Můžeme předpokládat pokles na úroveň 76,4 %, což odpovídá ceně 1431 USD, případně o něco níže.

 
Kakao – denní graf
 

 
Na denním grafu si zakreslíme vodorovnou trendovou čáru spojující minulá dvě maxima. První je lednový vrchol roku 2015 na úrovni 3016 USD, druhý je březnový vrchol, kdy cena vystoupila mírně nad a vytvořila tak vyšší maximum. 
 
Vývoj v posledních dnech vytváří vyšší minimum. Vidíme poslední vysokou svíčku, která obepíná předchozí svíčky a vytváří tak rostoucí svíčkovou formaci. Můžeme očekávat útok na předchozí maximum a jeho otestování.
 
Dnešní svíčkou bylo dosaženo resistence PSAR, kterou tvoří body nad cenou. 
 
Indikátor Stochastic vytváří překřížením svých čar nákupní signál. Indikátor MACD vypadá, že bude následovat. 
 
Situace tedy vypadá, že než dojde k nějakému většímu propadu, zamíří nyní cena výš.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Austin Galt 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.