Akcieatrhy  >  Akcie  >  Prazska-burza  >  Komerční banka hospodářské výsledky

Komerční banka hospodářské výsledky - 3Q 2015


 
Komerční banka reportovala za 3Q 2015 čistý zisk ve výši 3 245 mil. Kč, což je mírně nad naší projekcí a mírně pod konsensem trhu. Struktura jednotlivých nákladů a výnosů je bez výraznějších překvapení. Čisté úrokové výnosy meziročně poklesly o 2 %, když rychlý růst úvěrů (+8 % r/r) je nadále tlumen poklesem úrokové marže, která dosáhla za prvních 9 měsíců roku 2,47 % (oproti 2,62 % za stejné období minulého roku). Provozní náklady byly meziročně nižší o 2 % zásluhou poklesu počtu zaměstnanců a úsporami napříč všemi oblastmi. Celkově za prvních 9 měsíců roku vzrostly náklady o 4% r/r, což je výhradně důsledek platby (409 mil. Kč) do nově vzniklého fondu na záchranu bank. Bez této položky by byly provozní náklady nižší o 0,4 %. Opravné položky dosáhly 324 mil. Kč, což je stále extrémně nízká úroveň, nicméně očekávání trhu bylo ještě o něco pozitivnější.

Celkově jsou pro nás výsledky neutrální. Oživení české ekonomiky se již začalo projevovat především ve formě zrychlení růstu úvěrů, a to nejen úvěrů na bydlení, ale také korporátních úvěrů. Za celý rok management očekává stagnaci čistého zisku. Podle dosavadních výsledků by společnost měla tento výhled bez problémů a za celý rok zaznamenat růst zisku o nízké jednotky procent.
 
Autor:  JT Bank a.s.


 
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.