Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 24.05.2012

Kdy trh na zprávy bude reagovat a kdy ne je o nervy aneb analýza zpráv.
Po publikování významných ekonomických zpráv, jako je velikost HDP, zpráva o zaměstnanosti, spotřebitelská důvěra, inflace, atd., dochází občas k výraznějším cenovým pohybům. Někdy však k cenovým pohybům nedochází, nebo jsou bezvýznamné. Vyznat se v tom, kdy trh na zprávy bude reagovat a kdy ne, je někdy dost o nervy.

První odhad toho, jestli zpráva bude mít dopad na cenový pohyb, souvisí s očekávaností, nebo neočekávaností publikovaných hodnot. Pokud je publikovaná hodnota stejná, jak bylo očekáváno, k žádnému pozitivnímu, či negativnímu překvapení nedochází a trh zprávu většinou přejde bez povšimnutí. Pozitivní, nebo negativní překvapení nastává, když je zpráva lepší/horší, než očekávali analytici. V takovém případě dochází k překvapení a lze očekávat významnější cenový pohyb.

Čtěte dále:
Jak, kdy a kam na dividendy.
Naplánujte si svůj obchod. Není třeba nutně vědět, kam se cena vydá, je třeba být na správné straně obchodu.
Nevíte kdy vstoupit do pozice? Může Vám napovědět OI.

Další věcí, kterou je třeba vzít do úvahy je to, že již několik dní před publikováním významnějších ekonomických údajů se velcí hráči s přístupem k informacím snaží obchodovat předpokládaným směrem, takže v době publikování je cena na své férové hodnotě a publikování zprávy vyvolá vybírání zisků, které zmasakruje krátkodobé obchodníky, kteří otevřou své obchody ve směru publikovaných údajů.

Na velikost překvapení má také vliv předcházející počet negativních/pozitivních zpráv. Když jsou pozitivní zprávy publikovány několikrát po sobě, všechny to ukolébá a přestávají na takový typ zpráv klást důraz a všichni očekávají s napětím i sebenepatrnější náznak překvapení v opačném směru. Pokud nastane, nastává buď výprodej, nebo rally.

Jak tedy zprávy hodnotit?

Vezmeme do úvahy převládající cenový pohyb posledních několika dní. Dále to, jestli se jedná o dobrou, nebo špatnou zprávu. Také musíme vzít do úvahy, jakým směrem se pohybuje během obchodního dne. Z těchto údajů si můžeme namíchat tabulku, která nám přibližně určí, co můžeme od cenového pohybu očekávat.
 
Převládající směr pohybu ceny Typ zprávy Denní pohyb ceny Reakce
Nahoru Negativní Nahoru Velmi silná
Nahoru Negativní Dolu Neutrální, předpokládaná
Nahoru Pozitivní Nahoru Silná
Nahoru Pozitivní Dolu Velmi slabá
Dolu Negativní Nahoru Velmi silná
Dolu Negativní Dolu Slabá
Dolu Pozitivní Nahoru Neutrální, předpokládaná
Dolu Pozitivní Dolu Velmi slabá


Chytat zprávy je tedy silně riziková činnost, protože vlivů, které připadají do úvahy je mnoho a velmi často působí protichůdně, nehledě k tomu, že velcí hráči a smart money využívají velmi často publikování zpráv k realizaci svých sofistikovaných obchodních praktik, které zanechávají drobné účastníky trhu ve ztrátě, když vstoupí na základně pozitivní/negativní zprávy do obchodu.

Kdo nechce podléhat zoufalství, měl by začít tím, že se naučí hodnotit zprávy, podle toho, jestli vzniklo pozitivní/negativní překvapení. Dále by měl vědět, které zprávy jsou nejdůležitější, které málo a na kterých zprávách moc nezáleží. Potom by se měl zaměřit na to, jak se cena vyvíjela v několika posledních dnech a pokud dojde k cenové reakci na zprávu, měl by umět tuto reakci zhodnotit, zda je cenová odezva adekvátní, nebo podezřelá. Podezřelé reakce v sobě většinou nesou obchodní aktivity smart money a pokud jim nerozumíme a nevíme, o co jde, bývá lepší v takovém případě zůstat stranou.

Pro www.akcieatrhy.cz
Vladimír Vaner
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.