Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.04.2013

Když obchodují skuteční obchodníci, aneb giganti na MoneyExpo 2013
Z Itálie Saverio Berlinzani a Davide Biocchi, ze států Jimmy Young a Alan Farley a od nás se Ludvík Turek rozhodli podělit o značnou část svých zkušeností s návštěvníky Moneyexpo 2013. Všichni tito obchodníci za sebou mají řadu let zkušeností, a někteří měli příležitost sledovat vývoj trhů už více než před 35 lety. Tyhle nashromážděné zkušenosti jsme mohli sledovat v pátek na live trading show, kde obchodníci demonstrovali svoje dovednosti skutečně fenomenálním způsobem.  

Po třídenním zážitku z této nezapomenutelné akce jsem si uvědomil několik zajímavých společných vlastností těchto obchodníků. Bez výjimky mají všichni vášeň pro trhy, a je to právě vášeň, která jim umožnila stovky a tisíce hodin sledovat trh, a jsou to právě stovky a tisíce hodin sledování trhu, které z nich udělali výdělečné obchodníky. Tahle vášeň se odrazila zejména v energickém projevu Saveria Berlinzaniho, který s pravým italským temperamentem vysvětloval, jak skutečně funguje trh, a věřím, že je to právě to, co z obchodníků dělá mistry, schopnost milovat svou práci.

Čtěte dále:
Ikona tradingu, Saverio Berlinzani a jeho trojúhelníková arbitráž z moneyexpo 2013 aneb detaily skutečného obchodování. Část první.
Ikona tradingu aneb jak obchoduje Američan Jimmy Young. Část druhá.
Ikona tradingu Alan Farley. Část třetí.

Přesto, že každý obchodník používal odlišný systém jako celek, všechny byly postavené na PA, s výjimkou Davide Biocchiho, který četl objemy. Závěr, který jsem učinil z dalších rozhovorů s obchodníky je, že vůbec nezáleží na vstupním systému, protože každý používá jiný a všichni byli výděleční, ale je podstatné vypěstovat si svůj "psychologický kapitál." Saverio Berlinzani tvrdí: "Nesledujte objemy, jsou zavádějící". Davide Biocchi: "Sledujte jenom objemy". Alan Farley: "Objemy jsou nepoužitelné, stačí nám cenová akce". Ludvík Turek: "Podívejme se na objemy jinak (pomocí market profilu)". A všichni tito obchodníci jsou experti na svůj systém a čtení trhu, z čehož vyplývá, že nás svůj systém nemůžou naučit za víkend, ale přítomnost nějakého zkušeného guru v našem traderském životě je nezbytná. Alespoň pokud nechceme investovat deset, patnáct let do vývoje vlastního systému.

Pokud sledujeme profesionála v akci, je to spíše než algoritmus schopnost číst trh v reálném čase, bez toho aniž by ho znatelně ovlivňovaly emoce, což je přesně to, co mi doporučil Alan Farley. Jeho způsob čtení trhů (type reading), je výstižné pojmenování pro schopnost podívat se na trh, a okamžitě říci, že máme takové možnosti. Většina obchodníků tuhle skutečnost nechce pochopit, ale přesně v tuhle chvíli proběhne rozdělení na potenciálně úspěšné a neúspěšné tradery (platí to i pro cokoliv jiného). A to je zkušenost, kterou nám také popsal Ludvík Turek.

Zcela nekompromisně a bez zábran tvrdil, že pokud nebudeme dřít, nebudeme úspěšní, a že naše první jachta a milion dolarů přijde až po tom, co budeme schopní přečíst trh. Jeho energický projev zaujal celý sál natolik, že se okamžitě vyprodaly lístky na jeho nedělní workshop. Dále tvrdil, že pokud si vybíráte guru, který vás bude zahrnovat chytrostmi, chtějte po něm hmatatelné výsledky. Stejně tak pokud si vybíráte brokera, buďte zvědaví, a pokládejte nekompromisní otázky. Jeho nejzajímavější, a následně nejvíce citovaná hláška ze sobotní přednášky "Jseš úspěšnej? Show me the money! A pak se spolu můžeme bavit" v kontextu s vybíráním guru asi jeho sdělení vystihuje nejvíce.

Čtěte dále:
K bohatství pomocí znalostí fází trhu
Synergie obchodních systémů
Kdy je RRR a vstup v nejlepším poměru
Víte kdy nejlépe nakoupit akcie? Nabízíme komplexí rozbor načasování.
Jak odhalit manipulaci v trhu? Pomocí objemů!
Analýza, přístup a vyhodnocení. Víte opravdu na co se zaměřit
Kdy pozastavit obchodování - Psychologie money managamentu
Analýza a její základní proměnná - cena


Všichni výše zmiňovaní tradeři mluvili naprosto otevřeně, a bylo vidět, že režie absolutně nezasahovala do způsobu, jakým budou informace prezentovat, a co vlastně řeknou, takže si návštěvníci Moneyexpo mohli poslechnout, jak obchodují ti nejlepší a jak trh ve skutečnosti trh funguje, kdo na kom vydělává a kdo trh sponzoruje, přímo od těch v obraze.

Na závěr bych chtěl zdůraznit, že jsem takto povedený a informacemi nabytý víkend dlouho nezažil. Ti, kteří váhali, nebo se o Moneyexpo dozvěděli pozdě, budou mít příležitost nakouknout do světa insiderů příští rok, na čtvrtém ročníku Money expo 2014. V příštím článku se podíváme konkrétněji na způsob obchodování některých profesionálů.

David Schlögl pro www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.