Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Které akcie poráží trh v roce 2016?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.07.2016

Které akcie poráží trh v roce 2016?
Akcie společností s menší tržní kapitalizací vedou peloton, finance a zdravotní péče zaostávají.
 
Portfolio 26 vybraných akcií společnosti Barrons pro rok 2016 ke konci června mělo výkonnost 7,7 %. Celkový trh za stejné období vzrost jen o 5,9 %. Za zmínku stojí výkonnost akcie společnosti Raven Industries (RAVN), která vzrostla o 27,1%, Sparton (SPA), s růstem 25,5% a Valmont Industries (VMI), s růstem o 34,5%. Pokud někdo investoval do společnosti Valmont, tak by nyní mohl ukončit obchod a realizovat zisk.
 
Z akcií, které ve vybraném portfoliu neuspěly, můžeme zmínit výrobce léků Sarepta Therapeutics (SRPT), firmu provozující zaměstnanecké služby Volt Information Sciences (VISI) a prodejce ženské módy Chico’s Fas (CHS). Tyto společnosti utržily dvoucifernou ztrátu. 
 
Z dalších zajímavých společností vrostly akcie společnosti Electronic Arts (EA) o 18,5% v porovnání s indexem SP500, který za stejné období vzrostl o 15,7 %. Společnost vyrábí populární videohry, jako jsou NFL a Star Wars. Také společnost Tropicana Entertainment (TPCA) rostla o 18,2%. Další zajímavou společností je Energizer Holdings (ENR), která za poslední rok vzrostla o 43 %. 
 
Ze společností vhodných k převzetí si pěkně vedla Carmike Cinemas (CKEC), která souhlasila se svým prodejem za 1,1 miliardy, neboli 30 USD za akcii. Pro majitele akcií to představuje zisk 25 %. Sektor Russell 2000, do které ho akcie byla zařazena, za stejné období poklesl o 6 %.
 
Ze sektorů, které si nevedou dobře, můžeme zmínit zdravotnictví a finance. Výrobce léků Gilead Sciences (GILD) klesl o 15 %. Poskytovatel zaměstnaneckých služeb, společnost Volt klesla o 39 %. Z bankovního sektoru můžeme zmínit Wells Fargo (WFC), které je níž o 18,7 %. 
 
Bankovní sektor je nyní obětí spekulací ohledně dalšího vývoje základní úrokové míry, kterou FED zatím nezvedá.
 
 
Zdroj: Johanna Bennett 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.