Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.10.2014

Ludvík Turek: úspěšný obchodník a bavič na MoneyExpo 2014


 
 
Ludvík Turek je již delší dobu nedílnou součástí MoneyExpo jako obchodník, který se nebojí nést svoji kůži na trh a obchodovat naživo se svými penězi před nabitým sálem. Svoje obchodování pak často doprovází trefnými poznámkami, které v přihlížejících vyvolávají smích, protože jdou na kořen věci. 
 
Má hlavní zásluhu na tom, že na MoneyExpo přijiždějí zahraniční tradeři a nejsou to ledajaká jména. Letos to byl Joe DiNapoli, světová legenda, obchodník který se pohybuje na trhu již 40 let a má po sobě pojmenovány indikátory, které používá obrovské množství traderů po celém světě. 
 
Jeho typický obchodní styl neexistuje, protože používá nejrůznější techniky a postupy technické analýzy. Ovládá obrovské množství cenových akcí, dívá se na Market Profiler, sleduje footprint grafy, zajímají ho pivoty, obchodní objemy, sentiment trhu atd. Když přijdou zprávy, reaguje na cenovou akci. Konkrétní fundamentální čísla ho příliš nezajímají, protože jak říká, velcí chlapci v centrálních bankách jsou stejně spolu domluvení, kam to pošlou. Obchodování ho baví a dřív vydržel sedět u monitoru i 18 hodin. Říká, že obchodování není žádná věda, že to může dělat každý, pak se opravuje a říká, že překážkou pro obchodování bývá inteligence a doktorský titul z chemie, nebo hlavně z ekonomie. Inteligent nikdy nepochopí, že pro úspěšné obchodování stačí dělat úplně jednoduché věci. Nevěří, že něco tak jednoduchého může být úspěšné a proto to nedělá, nebo se snaží si obchodování co nejvíc zesložitit, protože má pocit, že když to není složité, nemůže to fungovat. 
 
Když dělá swingový obchod, má rád když je ve směru weekly a daily trhu. Obchoduje převážně s trendem a všem to důrazně doporučuje. Pro účely MoneyExpo si připravil obchodování cenové formace, kterou nazývá 123Gap. Tuto cenovou formaci, kterou lze používat na všech časových rámcích podrobně popsal, popsal podmínky pro vstup do trhu, pro umístění stop-losu, take profitu, ale hlavně ji celý den aktivně vyhledával a obchodoval. Diváci v sále tak měli možnost sledovat, jak se to dělá prakticky. Ludvík Turek popisoval možné scénáře vývoje a způsoby řešení. Na jaké úrovně si nastavovat stopy, na jaké výstupy a místa alternativních vstupů a výstupů.
 
Kromě praktického obchodování, představil obecenstvu svůj software pro vyhledávání obchodních příležitostí v trzích. Důvodem pro vývoj tohoto softwaru bylo, že z praktického hlediska lze sledovat tak 4 až 6 trhů současně, protože pak vzniká vyšší riziko chyb a nesoustředěnosti, přehlédnutí detailů a tedy snížené úspěšnosti. Nejde procházet grafy neustále dokola, jestli se někde nerýsuje vhodná obchodní příležitost, protože než projdete všechny trhy a všechny časové rámce nic nezobchodujete, protože vám všechny příležitosti utečou. Co však jde je vyvinout software, který hlídá vaše oblíbené cenové formace na všech cenových rámcích a na všech trzích, které vás zajímají a ve chvíli, kdy se někde nastaví setup obchodního signálu, dá vám program vědět. Rychlý pohled na situaci vám pak umožní zjistit, jestli to stojí za to, říká Ludvík Turek. 

Čtěte dále:
Davide Biocchi: profesionální trader 
Ikona tradingu, Saverio Berlinzani a jeho trojúhelníková arbitráž...
O své znalosti se dělí se zájemci o obchodování. Pořádá webové semináře a školení, kde vysvětluje metody svého obchodování. Lze si u něj na webu objednat knihy o obchodování, které popisují ryze praktické obchodní metody buď jeho vlastní, nebo knihy světových traderů se kterými se zná, a kteří na jeho pozvání přijíždějí do Prahy. Obchodní mentoring dělá, protože chce pomáhat začínajícím i pokročilým traderům, aby nedělali chyby a stali se sami úspěšnými obchodníky. Jak říká, objevil Facebook a uveřejňuje tam poznámky ke svým reálným obchodům.
 
Nemá rád teoretizování o trhu. Jeho heslo je: „Show me the money.“ Když slyší nějaký názor na budoucí vývoj trhu tak reaguje „Věříš tomu natolik, že tam máš v obchodě své peníze? Ukaž mi výsledky svého obchodování a uvidíme hned, jestli máš pravdu.“

Redakce: www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.