Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.09.2013

Manchester United
Manchester United (MANU) je jedna z největších ikon současného klubového fotbalu. Rudé ďábli zná naprosto každý fotbalový fanda a v současné době už i každý investor, jelikož se firma dostala do volného obchodování na americkém trhu. V květnu z klubu odešla jeho historicky nejznámější tvář, Sir Alex Ferguson po 26 letech přenechal lavičku Davidu Moyesimu a způsobil tak významnou korekci na akciích společnosti. Ve středu však Manchester vykázal rekordní příjmy a konzervativní přístup k vedení kapitálu, čímž by se dalo říci, že radikální pokles máme za sebou a v současné chvíli se jeví jeho akcie velmi zajímavé pro vstup do pozice.

     
                                              2013 GBP             2012 GBP  
Obchodní příjmy                152 500 000        117 600 000      29%     
Příjmy z vysílacích práv     101 600 000        104 000 000     2,3%
Příjmy ze vstupného          109 100 000        98 700 000       10,5%
Příjmy celkem                     363 200 000        320 300 000    13,4%


Manchester United měl skutečně vynikající první fiskální rok po svém vstupu na burzu. Společnost vykázala slušní výsledky těžící hlavně ze značky MU a vysoké podpoře silné základny fanoušků. Příjmy by měly hlavně díky druhému zmíněnému faktoru nadále narůstat. Investice do jeho akcií je tedy hlavně investicí do licencí společnosti a do její rostoucí základně fanoušků.

Další důležité faktory zveřejněných hospodářských výsledků

- Refinancování dlouhodobého dluhu a snížení úrokových nákladů.
- Navýšení příjmů z partnerství s NIKE.
- Odkoupení třetiny podílu v MUTV, čímž se společnost stala stoprocentním vlastníkem a veškeré příjmy z tohoto média nyní plynou jí.

Manchester United také podepsal novou partnerskou smlouvu s Pepsi. Tým na jejím základě nyní prezentuje Pepsi jako svůj oficiální nealkoholický nápoj v těchto zemích - Thajsko, Malajsie, Singapur, Myanmar, Kambodža, Laos, a Brunej. Sponzorství je podepsáno na dva roky a Manchester avizuje v jeho podobě nový silný příjem pro toto období. Další nová sponzorská smlouva byla podepsána s firmou General Motors, čímž se Chevrolet dostává na oděvy týmu a Manchester z tohoto partnerství vytěží 70 000 000 dolarů v roce 2014.

Za posledních pět let s tým umístil v Premier League třikrát na první příčce a dvakrát na druhé. Toto je velmi důležité, jelikož příjmy z vysílacích práv se přerozdělují v této lize na základě umístění v předcházejícím roce. V minulém roce roce tak MU získal z vysílacích práv ligy 25% a v letošním toto číslo poskočí na 40%. Dalším výrazným rozdílem by měl být postup ze základní skupiny a vedení očekává letos alespoň čtvrtfinále, v minulém roce to dopadlo z pohledu jak fanoušků, tak vedení doslova fiaskem.

Očekávání pro letošní sezonu co se týká výsledků týmu je umístění do třetího místa v Premier League, minimálně čtvrtfinále v Lize Mistrů a co se týká finančního toku tak navýšení příjmů na 420 - 430 milionů GBP. EBIDBA by měla vzrůst na 128 - 133 milinů GBP.

Je skoro jasné, že korekce na akciích byla zapříčiněna odchodem charismatického trenéra. Investoři se obávají výrazných změn napříč lavičkou týmu. Jenomže Manchester United je jedním z nejsilnějších sportovních týmů na světě a tyto přerody jsou ve sportu nutné u každého týmu.

Kamil Beran pro www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.